90+3′

Последен съдийски сигнал.

Победа за Левски!

Левски победи Ружомберок с 2:0 в Лига Европа

"Професорска" победа за Хубчев и Левски, комфортна преднина за "сините" преди реванша с Ружомберок

Красиви голове на Мариани и Паулиньо

89′

Мазурек сменя Мариани.

89′

Илия Димитров сменя Станислав Иванов.

88′

Димитров сменя Юруков.

87′

Жълт картон за Новотни.

85′

Хашек не успява да се разпише от непосредствена близост!

Грешка на Каргас едва не коства много на "сините".

Късмет за българския тим.

83′

Добро извеждащо подаване към Паулиньо.

Не отигра топката по възможно най-добрия начин.

Тя преминава във владение на съперниковите бранители.

82′

Пропуск на Мариани!

Не успява да се разпише след като бе оставен очи в очи с вратаря на опонента.

Страхотно извеждащо подаване на Станислав Иванов, който можеше и да стреля, но предпочете да продължи движението на топката към съотборника си.

80′

Новотни сменя Герец.

75′

Затишие и в двете половини от терена.

Мощна подкрепа за футболистите на Левски от трибуните.

Състезателите на Хубчев се чувстват така, сякаш техният състав е домакин на двубоя.

72′

Почти всяко единоборство се печели от футболистите на Левски.

Владението на топката вече е в полза на "сините", след като до преди няколко минути бе равностойно.

69′

Зигмунд сменя Такач.

62′

Прекрасно подаване към Иванов.

Остава очи в очи с вратаря на съперника.

Стреля точно, но флагът на страничния съдия е вдигнат високо.

Засада.

Гол няма.

60′

Хашек сменя Бренкус.

59′

Официално предупреждение и за Живко Миланов.

53′

Официално предупреждение за голмайстора Паулиньо.

Прекалено бурна бе радостта на състезателя на Левски.

51′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Великолепна българска атака, завършена по брилянтен начин от Паулиньо!

Справи се и с бранителя пред себе си, а след това финтира и вратаря, пращайки кълбото в мрежата за 0:2!

49′

Жълт картон за Нуно Рейш.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Поредица от нарушения в половината на "сините" беляза старта на двубоя. Играта се накъса още в самото начало на мача. Това със сигурност не направи предложения футбол по-привлекателен. Мощна преса на домакините съпровождаше откриващите мигове от срещата. Притискаха те състезателите на софиянци във всяка точка от терена.

Дефанзивната постройка на "сините" в началото на мача включваше пасове предимно встрани и назад. До 10-ата минута на мача те не бяха преминавали в половината на съперника си.

В 14-ата минута многоходова акция за домакините, включваща три точни подавания, завърши с пратена топка в мрежата. Голът обаче не бе зачетен. Последният състезател в оранжев екип се намираше в положение на засада.

Поделеното надмощие в началото на двубоя правеше впечатление. Откриващите няколко минути бяха в полза на домакините, но впоследствие "сините" показаха зъби. Епизодичните пробиви на Иванов на първо време не представляваха достатъчна заплаха за защитата на "оранжевите".

В същото време при контрадействията на съперника, столичани се пропукваха в средата на отбраната си, което със сигурност не бе добра новина за Петър Хубчев.

В 36-ата минута резултатът беше открит. Попадението бе на Давиде Мариани, който се разписа с превъзходен прехвърлящ удар с глава. Асистенцията на Миланов също беше безупречна. Вратарят на Ружомберок нямаше как да реагира и преднината на "сините" стана факт.

Пробив на Паулиньо по левия фланг на "синята" атака в края на полувремето продължи с подаване към Тиам, който стреля силно. Топката премина далеч над целта. Това бе и последната опасност за столичани през първата част.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Горанов.

43′

Пробив на Паулиньо по левия фланг на "синята" атака.

Подава към Тиам, който стреля силно.

Топката преминава далеч над целта.

42′

Продължителна акция на "сините".

Отново през Райнов преминава топката.

В последния момент Миланов губи топката.

39′

Мощен изстрел в главата на Райнов.

Той остава да лежи на земята.

Получава медицинска помощ и отново е на крака.

38′

Жълт картон за Каргас.

36′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Давиде Мариани!

Превъзходен прехвърлящ удар с глава!

Асистенцията е на Миланов.

Вратарят на Ружомберок е безпомощен!

35′

Такач получава първия жълт картон в мача.

За фаул срещу Юруков.

32′

Тиам се придвижва по-бавно от обичайното.

На моменти изглежда така, сякаш накуцва с левия си крак.

Може би все пак е получил травма в началото на двубоя.

30′

Тежък сблъсък между Горанов и Чурма в средата на терена.

Вината бе на българския футболист, който поднася извиненията си на своя опонент.

Без официално предупреждение в тази ситуация.

25′

Засада на Станислав Иванов.

Ситуацията бе много изгодна за "сините", но нямаше как да бъде продължена.

20′

Поделено надмощие в началото на двубоя.

Откриващите няколко минути бяха в полза на домакините, но впоследствие "сините" показаха зъби.

Епизодичните пробиви на Иванов обаче на този етап не представляват достатъчна заплаха за защитата на "оранжевите".

В същото време при контрадействията на съперника, столичани се пропукват през средата на отбраната си, което със сигурност не е добра новина за Петър Хубчев.

17′

Хали Тиам остава на земята след съприкосновение с футболист на Ружомберок.

Играта е временно спряна.

Все пак състезателят на "сините" продължава участието си в мача.

14′

Многоходова акция за домакините.

След три точни подавания те пращат топката в мрежата.

Голът обаче не е зачетен.

Последният състезател в оранжев екип се е намирал в положение на засада.

Попадението е отменено.

11′

На сериозни проверки бяха подложени феновете на Левски при влизането си на стадиона.

Някои от тях бяха помолени дори да свалят обувките си.

Левски: Феновете ни са били нападнати от хулигани на Аякс и Краковия

"Нашите привърженици нямат вина"

9′

Две поредни нарушения срещу Паулиньо.

Сериозно притискан е той по левия фланг от атаката на "сините".

Това е и основната причина да не успява да пробие към пеналта на опонента.

7′

Нов опит на Райнов да изведе Иванов.

Явно това ще бъде една от основните му функции тази вечер.

6′

Първи скоростен пробив за "сините".

Райнов извежда добре Станислав Иванов.

Той напредна, но балансът му бе нарушен от намеса на бранител.

5′

Поредица от нарушения в половината на "сините".

Играта се накъса още в самото начало на двубоя.

Това със сигурност не прави предлагания футбол по-привлекателен.

4′

Мощна преса на домакините.

Притискат те състезателите на софиянци във всяка точка от терена.

Не допускат продължителни разигравания.

3′

Дефанзивна постройка на "сините" в началото на мача.

Пасове предимно встрани и назад.

Не са преминавали в половината на съперника си столичани.

2′

Всичко изглеждаше спокойно около стадиона и хотела с българско присъствие преди началото на двубоя.

Спокойствие и увеличена охрана преди битката между Ружомберок и Левски в Лига Европа

Феновете на "сините" все още не са пристигнали на стадиона

1′