Българският футболен гранд Левски започна успешно своя нов поход в европейските клубни турнири.

Футболистите на Петър Хубчев се наложиха над словашкия Ружомберок, като гости. "Сините" бяха подчертани фаворити в двубоя, като оправдаха напълно високите очаквания към себе си.

Столичани се наложиха с 2:0, с попадения на Мариани и Паулиньо. Давиде стартира мача изненадващо в центъра на атаката, поради наказанието на Станислав Костов, но оправда гласуваното му от Хубчев доверие с прекрасен гол с глава.

Паулиньо подпечата успеха на софиянци през втората част от мача. Така преди реванша в София, "сините" разполагат с комфортно предимство в общия резултат.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Ружомберок - Левски 0:2, технично изпълнение на Паулиньо!

"Сините" удвояват преднината си!

Поредица от нарушения в половината на "сините" беляза старта на двубоя. Играта се накъса още в самото начало на мача. Това със сигурност не направи предложения футбол по-привлекателен. Мощна преса на домакините съпровождаше откриващите мигове от срещата. Притискаха те състезателите на софиянци във всяка точка от терена.

Дефанзивната постройка на "сините" в началото на мача включваше пасове предимно встрани и назад. До 10-ата минута на мача те не бяха преминавали в половината на съперника си.

В 14-ата минута многоходова акция за домакините, включваща три точни подавания, завърши с пратена топка в мрежата. Голът обаче не бе зачетен. Последният състезател в оранжев екип се намираше в положение на засада.

Поделеното надмощие в началото на двубоя правеше впечатление. Откриващите няколко минути бяха в полза на домакините, но впоследствие "сините" показаха зъби. Епизодичните пробиви на Иванов на първо време не представляваха достатъчна заплаха за защитата на "оранжевите".

В същото време при контрадействията на съперника, столичани се пропукваха в средата на отбраната си, което със сигурност не бе добра новина за Петър Хубчев.

В 36-ата минута резултатът беше открит. Попадението бе на Давиде Мариани, който се разписа с превъзходен прехвърлящ удар с глава. Асистенцията на Миланов също беше безупречна. Вратарят на Ружомберок нямаше как да реагира и преднината на "сините" стана факт.

Пробив на Паулиньо по левия фланг на "синята" атака в края на полувремето продължи с подаване към Тиам, който стреля силно. Топката премина далеч над целта. Това бе и последната опасност за столичани през първата част.

Едва 6 минути след почивката всичко в мача започна да се изяснява, най-вече крайният победител в него.

Паулиньо получи безупречно извеждащо подаване и по изключително хладнокръвен начин се справи първо със защитника пред себе си, а след това и с вратаря на съперника, пращайки технично кълбото в мрежата за оказалото се и крайно 0:2.

До края на срещата Иванов също успя да се разпише, но попадението му не беше зачетено поради засада. Повторенията доказаха, че решението на съдиите бе коректно.

До последния сигнал и двамата треньори извършиха по няколко корекции в състава си, но това не доведе до сериозни размествания на терена, а съответно и до нова промяна в резултата.

Домакините заиграха на предела на позволената грубост в заключителните мигове от сблъсъка, но за радост на "сините" до контузия на техен състезател не се стигна.

Така Левски спечели своя мач №203 в клубните турнири на Стария континент.

В навечерието на двубоя центърът на словашката столица Братислава стана арена на хулигански сблъсъци. Феновете на Левски участваха в меле заедно с привърженици на Краковия и Аякс.

Левски: Феновете ни са били нападнати от хулигани на Аякс и Краковия

"Нашите привърженици нямат вина"

Грозните сцени могат да доведат до ново наказание за тима от "Герена". Както е известно "Виваком арена Георги Аспарухов" е затворен за реванша срещу Ружомберок заради поведението на феновете в мачовете срещу Вадуц през миналата кампания.