Малко са големите въпросителни относно местата на отборите в първата шестица, както и програмата в нея. За Левски има някои радостни неща, пише "Мач Телеграф".

Едното е, разбира се, при условие, че "сините" завършат пети в редовния сезон. Нещо, което няма да се случи, ако те загубят у дома последния кръг, в който са домакини на Черно море, а Славия спечели гостуването си на Ботев Bp. Приемаме, че този развой на събитията е малко вероятен.

Уелтън отново тренира с Левски

Футболистът получи почивка във вторник, тъй като по време на мача с Пирин (3:0) извади рамото си

Ако Левски е пети след изиграването на мачовете през уикенда, в плейофите го чака само един мач извън София. Според схемата тимът на Стоилов ще гостува на три отбора, два от които ще са ЦСКА и Славия. Така реалната визита ще е само една - тази срещу четвъртия, който ще бъде някой измежду Черно море и Ботев. Може би малко по-добре за "сините" ще е тази визита да е на "моряците". Просто на "Тича" по традиция идват поне по 2000 привърженици на Левски. Така играчите на Стоилов няма да се чувстват като на чужд терен. Нещо, което не може стане, ако трябва да се гостува в Коматево, където капацитетът на цялото съоръжение е за около 3400 души.

На кой от двата стадиона ще гостуват "сините" в плейофите - до голяма степен зависи само от тях.

Почти сигурно, ако те победят идния уикенд Черно море, ще свалят варненци до четвъртото място след редовния сезон и ще качат Ботев на третото. При това положение единственият им мач извън София ще бъде точно на "Тича".