Премиерът Бойко Борисов коментира темите с проверките в лотарийните компании и проектозакона за хазарта. Той изрази недоумение защо се намесва футболен клуб Левски.
"Левски ще го има винаги", заяви Борисов. Утре той ще се срещне с фенове на "сините".
Ето какво каза премиерът днес пред медиите:
"Създава се едно много грешно впечатление. Къде с умисъл или незнание, не знам... В публичното пространство вървят едни странни заключения. На моето бюро има доклад от Агенцията за дължавен и финансов контрол. Адресирано е до финансовия министър и главнния прокурор. Той е от много страници. Това е официален доклад. Касае разлика за плащане на такси за стотици милиони. Прегледах го внимателно, има много фирми. Няма да ги коментирам като имена. Никъде в доклада не пише за футболен клуб Левски. Сега прокуратурата проверява доклада. Редно ли беше този доклад да бъде прибран и скрит? Къде виждат в този доклад физическо лице, да не говорим футболен клуб? Аз утре ще се видя с желаещите, така или иначе се виждам с всики. Аз съм левскар, всички знаят. И то болен левскар. Трябва ли, когато дойде този доклад, защото мога да си помисля нещо, да го скрия? За каква национализация и одържавяване става въпрос? Ако е вярно това, значи не са платени стотици милиони лева такса. Проверката в хазарата продължава. Дали е виновна комисията, дали хора ще бъдат осъдени, ще видим. В момента всички работят на пълни обороти.
Изведнъж започват някакви срещи с фенове, някакви предупреждения... За какво? Че не съм скрил доклада ли? Ако някой не си е платил таксите - фирмата си е негова. Къде е одържавяването? Къде е национализацията? Какви са тези думи? Или бизнес, през който са минали близо 3 милиарда, трябва да бъде непроверяван? Или да не плащат данъци и такси?
То се обвързва и със Закона за хазарта, който ние отдавна искаме да променим. Този доклад има пресечна точка с това, което се предлага в парламента. Ако се стигне до гласуване от мнозинството, изрично трябва да се впише, че не може да се дава на концесия. Трябва да бъде в забранителния списък за приватизация. Да е абсолютно сигурно, че освен държавата, никой друг няма да се занимава с тази дейност. Защото това е второто, което се опитват да го направят - че едва ли не друг играч или играчи трябва да се вкарат в този бизнес. Изрично това трябва да бъде описано.
Ако този доклад е верен - много хора ще имат проблем. Ако не е верен - няма от какво да се безпокоят. Сега е дошло времето на тази проверка. Къде е свързан Левски? Левски го е имало и преди мен, и след мен, и преди Божков, и след Божков. Винаги ще го има! Никой не може да пипне на някого фирмата. Но ако не плащат таксите - взима се лиценза. Само това, нищо друго".
Machkai.Kobra
на 23.01.2020 в 11:25:59 #60Холмар Не сте но за сега Има време за всичко гаврата трябва да е бавна и Мъчителна.....
german
на 23.01.2020 в 11:21:06 #59...тръгвай от Мичурин ... ========================= всъщност, Царево/екс-мичурин/ е едно великолепно градче, и стадион си имат даже, една лека козирка и че бъде чуден дом за new-левски след като гепят лиценза на божков
Machkai.Kobra
на 23.01.2020 в 11:20:34 #58Холмар Какви фенове бе Вие сте мишоци Скъсани мишоци Какво ще прдсло ите вие на боко гласоподаване или ду.пе подаване Разчекнат бил Вас никой не ви брои за живи бе Само се подиграват с вас
DrINKO
на 23.01.2020 в 11:14:22 #57ТтТ, това което правиш ти явно е законно или още не са те засекли/хванали. Това което правят хората на Черепа нито ти, нито аз, можем да знаем законно ли е и колко са заобиколили закона за да спестят едни 200 милиона! Както и да е, защитавайте бащицата”, и ако пак се отървете не се сърдете като ви казваме “кОрви на всяка власт”..... Защото колкото и да се правите на ощипани, колкото и да сменяте темата, всички знаем КОЙ, как и защо ви праща собственици/спонсори вече 10 години.....
Machkai.Kobra
на 23.01.2020 в 11:04:39 #56Аве холмар Как са е бронирал Ти мислиш ли че пред дилемата да спаси лефски или да лапне едни 200 мелеона бате ви Бойко ще избере вас Хахайа мнооо Адриана пиете
strange-sheriff
на 23.01.2020 в 11:04:29 #55Тука Борисов постъпва по типичния за него лукав начин. Казва: "неплащане на такси" , хитро пропускайки ключовата думичка "дължимите"
Защото, когато се касае за престъпление е важно какви са дължимите (изискуеми) суми, а не, дали има или не плащане и какъв е размера на платеното.
Съгласно възприетата от финансовите служби методика на изчисление на дълбимите суми платецът "Национална лотария" е бил напълно коректен и стриктен.
Никой от нас не би платил повече, отколкото се следва, а дори да плати, съответните органи следва да възстановят надплатеното.
Освен това Борисов говори в абстракция, без да назовава конкретна причина и извършител на "неплащането".
Така ловко манипулира с гръмки числа масовата публика, която в голямата си част е нискограмотна и лесно се поддава на такъв тип внушения, насочвайки ги към неназовано, но подразбиращо се лице и отмествайки вината за "неплащането" от служителите, на които той самия е шеф и съответно носи най-малкото политическа отговорност върху частно лице, което е изплатило дължимите суми такива, каквито са били служебно определени.
elaizgrey
на 23.01.2020 в 11:03:11 #54А вие какво сте платили бе бастун? Милиията ви плаща разходите 40 години, държавата ви крие дълговете 20, кога сте плащали нещо освен подкупи за да не ви вземат лиценза?
Говежда пърдюха
на 23.01.2020 в 11:01:40 #53Утре Степанчо че мигат на парцали при Боко, даже и че плескат , половината и даже че 80% нема да ги пуснат че имат полицейски регистрации и те така)
kravemor
на 23.01.2020 в 10:58:41 #52Къде е крадецът на никове, веско хиревския (kikaha с малка буква) сега да коментира
любимият му премиер иска да затрие любимия му клуб
баси дилемата
DrINKO
на 23.01.2020 в 10:58:17 #51И щото е собственик/спонсор на леЦа, айде да му опростим 200 милиона, да се направим, че не се е случило, и продължим напреде? Ако беше взел отново ЦСКА(както искаше преди 4-5 години) искам да ви видя говедата какво щяхте да мислите....
AK 47
на 23.01.2020 в 10:57:21 #504akala на 23.01.2020 в 12:47:35 ----- да де нали и аз това казвам взимат лиценза и на друг ще го дадат
german
на 23.01.2020 в 10:55:55 #49просто и ясно
АКО лотарията на божков не си е изпълнявала задълженията към фиска,
лицензът и се отнема
200 млн, пичове, 200...
Тунчо
на 23.01.2020 в 10:54:37 #48Kак бе мама му..всички бандити,комунисти,седерасти и боклуци дето разсипват тая държава са все болни кенефскари. Като почнеш от пустата му Цола,дето заложи сините БКП рожби на хранилката и до последния си дъх им бе почетен президент,та подкараш през велчевци,аврамовци,юговци,спасовци...да не споменавам солаков дето тикове получаваше на мачовете на говедата и зетя "батето" дето бдеше като орлица на на малцинствените сини групи.Това ЦК,ДС,Синода,МВР,КАТ,пощи.... при соца.Ами в новото време...Сталииски,софиянски,Марков,Бакарджиев(хайде мангала костов да не го броя,че той заради цвета на венците си),чорни,батаков ,оная калугер Галатион(агент мишо)..а бе брой ги цялата седерастия.
DrINKO
на 23.01.2020 в 10:54:22 #47TtT, едно е какво пише в закона, друго е как хората на Черепа четът и искат да си интерпретират закона! Ако са искали да ползват някаква “вратичка” което се оказва, че не е опция какво правим? “Ние мислехме че може така” не е извинение! Незнанието или неразбирането на закона не е оправдание за неспазването му.....
AK 47
на 23.01.2020 в 10:54:09 #46TtT на 23.01.2020 в 12:45:32#65 Не знам на какъв език да го напиша, за да го разбереш. Няма нарушен закон. Ако държавата е ощетена, то е само защото законът го позволява. Това е. Черепа ми е през ... не знам дали си прав но мисля че други по дру начин тълкуват закона пък в тях е и ножът и сиренето поради което тяхното тълкуване ще е правилното
elaizgrey
на 23.01.2020 в 10:52:29 #45Телетата бранят бащицата като Матросов на амбразурата. Когато той беше в ЦСКА беше черепа, сега е г-н Божков. Готови са да обвинят всичко и всички само и само да го оставят на мира за да ги държи в изкуствената кома, в която са от 10 години. Не осъзнават, че всеки осеменител в лефски само прехвърля и протака неизбежното. Цирк след цирк- Спас, Божков, Баце... ВБ не е плащал данъци, сега всички копита станаха специалисти по данъчно право, така както бяха специалисти по търговско право при фалита на ЦСКА. Ако на Баце на бюрото се появи доклад за участие в канали за сводничество на собственика на лефски, всички правоверни телета ще станат специалисти и по шунди за да ни докажат, че тия шунди са по-хубави от на ГГ шундите. Както казва един съфорумник - принципи. Явно за обитателите на краварника принципа е наште не са цвете, ама я се вижте вие кви сте убавци. Ето заради това прокобата ви е и във фалита да сте втори. Пак ще ви има - с чужд лиценз и врътка като нашата или подобна, само да питам кой от вас колко ще даде за да плати дълговете направени от всякакви спасители за да го има любимия му отбор? Нали бяхте големи моралисти? Или по-лесно е бащицата да прехвърли няколко десетки милиона на кухи цигански фирми и вече да няма задължения, а Баце да праща нови и нови спонсори? Хайде сега да плащат всички - един данъци, друг на Виваком, трети на ГБС, други на морето и т.н. и т.н. гледали сме го. Ние си платихме, сега сте вие.
kravemor
на 23.01.2020 в 10:52:02 #44знаем, че си болен
ФК Лафка Подуенска
на 23.01.2020 в 10:50:58 #43ЗНАЕМ СЕ ;)
Machkai.Kobra
на 23.01.2020 в 10:50:47 #42Лъжат ви рогати женски лъжат виии не им се връзвайте Хвърлят ви прах в очите да се укроти те и после на закрито заседание всичко ще се приеме и ще ви клатят като циганин джанка без плюнка Веднага всички на оръжие пред парламента Викайте оставка СЪРЦЕ ДУША.. СПАСЕТЕ ЧЕ РЕ ПА
ФК Лафка Подуенска
на 23.01.2020 в 10:50:30 #41TtT, Е как ще има нарушен закон, та нали става въпрос за Лецка. Там нарушени закони никога няма! Покрай Столетната кралица на среброто всичко е законно, всичко е морално, всичко е ЧЕСТно!