Чили победи Парагвай с 3:2 в последния мач на старши треньора на тима Нелсон Акоста.

Валдо Понсе откри резултата за домакините в контролата в 39-ата минута от фаул, а Хорхе Валдивия удвои пет минути след почивката.

Луис Фигероа направи резултата класически от дузпа след малко повече от час игра, а до края гостите върнаха две попадения чрез Едисон Хименес и Кристиан Риверос.

Парагвай изигра последните 15 минути с човек по-малко заради червен картон на Едгар Балбуена.

Роденият в Уругвай Акоста обяви, че подава оставка два часа преди мача.

"Мисля, че е време да се оттегля. По този начин ще дам възможност на новоизбрания президент на футболната федерация на Чили сам да определи кой да бъде селекционер на националния отбор", обясни Акоста, който изведе тима до осминафиналите на Мондиал 1998 във Франция, както и до бронзов медал на Олимпийските игри в Сидни 2000.