Турнир: Купа на конфедерациите Стадион: Открита Арена, Москва Зрители:
90′

Последен съдийски сигнал.

85′

Австралийците сякаш се отказаха да опитват да стигнат до нова промяна в резултата.

Едва ли ще станем свидетели на отбелязване на нови попадения.

82′

Диас заменя Варгас.

75′

Жълт картон за Ернандес.

72′

Райт заменя принудително Сейнсбъри.

67′

Далечен изстрел на Троизи!

Топката минава на сантиметри от вратата.

67′

ГООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Родригес изравнява резултата!

65′

МакЛарън сменя Юрич.

63′

Чилийците сякаш търсят лек, пряк път към гола.

За момента не успяват да намерят такъв.

60′

Продължителен пробив на Санчес и изстрел по посока вратата на Австралия!

Гол няма.

57′

Жълт картон за Артуро Видал.

56′

Тим Кейхил е заменен от Леки.

51′

Изстрел на Варгас!

Спасяване на Райън.

47′

Родригес заменя Фуенсалида.

46′

Арангис е заменен от Ернандес.

45′

Старт на вторите 45 минути.

Снимка 300970

45+1′

Първото полувреме премина изцяло под доминацията и превъзходството на Чили. Съставът правеше каквото си поиска със своя съперник, като и за минута не оставяше австралийските състезатели да се опитат да вземат инициативата на своя страна.

Акциите на "червените" се редуваха една след друга, като само в рамките на първите 15-ина минути на два пъти Санчес, а малко по-късно и Варгас можеха да открият резултата, но шансът не беше на тяхна страна.

Далечните изстрели на Артуро Видал пък бяха изключително опасни, но също не поразяваха целта.

Играта се накъса от ненужни нарушения и кратки, безидейни разигравания, основно в средната част от терена. Бяха показани и редица официални предупреждения, в голямата си част - за футболистите на Австралия.

Преди да изтече половин час от мача, на два пъти Санчес падаше в наказателното поле, но главният съдия не се реши да отсъди 11-метров наказателен удар.

И когато по всичко изглеждаше, че откриването на резултата ще бъде отложено за второто полувреме, най-нелогичното, с оглед показаното от двата тима на терена, се случи - Австралия поведе с 1:0.

Това стана възможно след попадение на оставения непокрит в наказателното поле на Чили - Джеймс Троизи, който даде предимство на отбора си преди почивката.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Бехич.

42′

1:0 за Австралия!!!

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

Попадение на Джеймс Троизи!

40′

Центриране в наказателното поле на Австралия!

Диас засича топката с глава, но не намира очертанията на вратата.

36′

Уникален пропуск на Луонго!

Троизи изведе съотборника си очи в очи с вратаря на съперника, но играещият доста грубо от началото на мача състезател не съумя да покаже какво умее.

34′

Жълт картон и за капитана на Австралия - Тим Кейхил.

33′

Алексис Санчес изглежда безкрайно нетърпелив да се разпише днес.

Тази му припряност до момента не е от полза за него.

Снимка 300971

32′

Един от резервните вратари на Австралия загрява около страничната линия.

Дали пък Райън не е получил някаква травма?

30′

Жълт картон за Троизи.

27′

Нови две нарушения на Луонго.

Преди няколко минути той получи официално предупреждение от главния съдия...

26′

Алексис Санчес е повален в наказателното поле!

Нападателят претендира за извършено нарушение срещу него.

Чакат се повторенията...

Дузпа няма!

24′

Ветеранът в редиците на Австралия - Тим Кейхил този път е сред титулярите.

Футболистът обаче не е сред най-дейните на терена, за момента.

Снимка 300966

21′

Официално предупреждение за Луонго.

18′

Далечен шут на Варгас!

Бранител на съперника изскача на пътя на топката и спира нейния ход към вратата.

14′

Тотална доминация на състава на Чили.

Отборът иска първото място в групата.

Снимка 300968

При такъв развой, съставът ще се изправи срещу единайсеторката на Мексико.

8′

Артуро Видал стреля силно!

Вратарят на съперника спасява!

7′

Продължителни разигравания за състава на Чили.

Австралия временно остана далеч от топката...

6′

Австралийските състезатели са максимално мотивирани за краен успех днес.

Дори поражение с един гол може да класира Чили напред в турнира, така че тази упоритост в редиците на съперника не е трудна за обяснение.

5′

Засада на Алексис Санчес.

Една от звездите на чилийския тим пробва прехвърлящ удар, но бе изненадан от страничния съдия.

Снимка 300963

4′

Редица пресечени пасове в средата на терена и ненужни нарушения.

Играта се накъса и поведението на състезателите на двата тима не е особено спортсменско, до момента.

3′

Артуро Видал се превива на земята, на доста ранен етап от двубоя.

Не особено добра новина за селекционера на Чили.

1′

Ерера Рогич

Днес ще станат ясни и последните два полуфиналиста в турнира за Купата на конфедерациите.

В тази група Чили и Германия са на върха в класирането с актив от по 4 точки. В последните си мачове от групата Германия и Чили ще се нуждаят от само точка, за да си осигурят място на полуфиналите.

Чили се изправя срещу Австралия на стадион "Откритие Арена" в Москва, като двубоят започва точно в 18:00 часа.

Русия отпадна от Купата на Конфедерациите

Провал за Русия!

Мексико развали плановете на Сборная

Първенецът на Южна Америка е в ролята на абсолютен фаворит срещу "кенгурутата", които не разполагат с нужните аргументи срещу свирепата преса на Артуро Видал, Алексис Санчес и компания.

Австралия спечели само два от последните си девет изиграни мача, а при последната среща с Чили (на Мондила 2014) логично загуби с 1:3.

Португалия спечели група "А" след бой по Нова Зеландия

Роналдо не иска почивка, твори и срещу аутсайдерите на турнира

Вратарят Клаудио Браво е възстановен от контузията си и ще може да започне под рамката на вратата за мача. Това съобщи селекционерът на националния отбор на Чили - Хуан Антонио Пици.

Браво не е играл от 27 април, когато получи травма по време на дербито между Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед.

"Клаудио е здрав и в последните няколко дни тренира наравно с всички други. Готов е да играе", каза Пици преди срещата с Австралия.

Гари Медел, който получи мускулна травма в двубоя с Германия в четвъртък, също е готов за игра.