Европейските шампиони от Португалия спечелиха убедително група "А" от турнира за Купата на Конфедерациите. "Мореплавателите" постигнаха това след очакван успех над аутсайдерите от Нова Зеландия с 4:0.

По този начин иберийците очакват съперника си на полуфинал, който ще бъде класиралият се на второ място в група "В".

Снимка 300919

Първият гол в срещата падна след 32 минути игра, когато при ъглов удар Дойл задържа непозволено Данило Перейра и реферът Мат Гайгър от Сащ не се поколеба да посочи дузпата. С отговорната задача естествено се нагърби Кристиано Роналдо, който не сгреши срещу Маринович и направи 1:0.

Четири минути по-късно дойде мигът и на Бернардо Силва. Новата звезда на Манчестър Сити оползотвори един отличен пробив на Елизеу, който завърши с нов гол във вратата на "ол блекс".

Русия отпадна от Купата на Конфедерациите

Провал за Русия!

Мексико развали плановете на Сборная

В 67-ат минута Кристиано Роналдо напусна игра, но това по никакъв начин не развали представянето на лузитаните. В 80-ата настъпи и мигът на Андре Силва, който реализира дебютното си попадение в турнира. Новата звезда на Милан демонстрира страхотна класа и след индивидуален пробив, прати коженото кълбо в горния десен ъгъл.

В даденото от съдията продължение появилият се като резерва Нани оформи и крайното 4:0.

Снимка 300921

НОВА ЗЕЛАНДИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 0:4

0:1 Роналдо-дузпа (33"), 0:2 Бернардо Силва (37"), 0:3 Андре Силва (80"), 0:4 Нани (90+1")

СТАДИОН: "Крестовский", Санкт Петербург

СЪДИЯ: Мат Гайгър (САЩ)

НОВА ЗЕЛАНДИЯ: Маринович, Дуранте, Боксал, Смит, Дойл, МакГлинчи, Люис, Рохас, Ууд, Томас, Ингам (резерви: Брадъртън, Уайни, Цимопоулос, Туилома, Барбарусес, Смелц, Мос, Патерсън, Колви, Руфър, Ру, Уилиамс)

ПОРТУГАЛИЯ: Патрисио, Пепе, Алвеш, Елизеу, Семедо, Куарешма, Моутиньо, Данило, Бернардо Силва, Роналдо, Андре Силва (резерви: Нето, Фонте, Са, Карвальо, Гомеш, Пици, Нани, Желсон Мартинс, Бето, Адриен Силва)