Домакините от Русия отпаднаха безславно от турнира за Купата на Конфедерациите. Сборная загуби решителния си трети двубой от група "А" срещу Мексико (1:2) и по този начин разочарова цялата страна, начело с президента Владимир Путин.

Битката в Казан започна добре за момчетата на Черчесов, които поведоха в 25-ата минута чрез Самедов. Мексико обаче демонстрира непримирим дух и стигна до пълен обрат след голове на Аруйо и Лозанов. Попадението на последния пък падна след кошмарно неразбирателство между Васин и Акинфеев.

По този начин Русия остана на третото място в предварителна група "А", докато мексиканците ще финишират втори зад първенците от Португалия. Последните два тима са с еднакви точки, ала Роналдо и компания са с по-добри показатели.

Снимка 300913

Срещата в Казан започна по възможно най-добрия начин за селекцията на Станислав Черчесов. Александър Головин проби по крилото, след което подаде към намиращия се на дузпата Ерохин. Халфът на Ростов се засуети, но за негов късмет ударът му се отклони в играч на Мексико и попадна в краката на Самедов, който с безпощаден шут дари с много радост феновете на "Сборная".

Португалия спечели група "А" след бой по Нова Зеландия

Роналдо не иска почивка, твори и срещу аутсайдерите на турнира

Мексико обаче нямаше намерение да се предава и изравни само 5 минути по-късно. Ерохин проспа едно далечно центриране към Аруйо, който след малко странен изстрел с глава, прехвърли Игор Акинфеев.

Снимка 300917

Началото на втората част започна с гол за Русия, който обаче бе отменен от главния съдия заради засада на Александър Самедов.

Сборная стана за смях в 52-ата минута, когато допусна пълен обрат. Ектор Ерера изчисти сватбарски една топка, която прелетя около 40-50 метра и тупна някъде около дъгата на наказателното поле на Русия. Васин и Акинфеев сякаш говореха различни езици и благодарение на тяхното бездействие, Лозано открадна коженото кълбо и майсторски реализира за 2:1.

Снимка 300918

Видимо изнервени от развоя на срещата, руснаците се подадоха на напрежението и техен футболист бе изгонен в 68-ата минута. Юри Жирков удари с лакът Мигел Лаюн и съдията Гайгър преждевременно го прати към душовете.

До края домакините на турнира можеха да се доберат поне до ремито, но с пропуск блесна появилият се като резерва Игор Смолников.