Ювентус временно се върна на първото място в Калчото, след като надигра у дома с 4:0 устремения към Топ 4 тим на Каляри. По този начин "Старата госпожа" внесе напрежение в редиците на големия съперник Интер, който по-късно днес е задължен да надвие Наполи, ако иска отново да се завърне на върха в Серия "А".

В герой за домакините се превърна Кристиано Роналдо, започнал календарната година с хеттрик. Веднъж се разписа и Гонзало Игуаин.

Торино победи като гост Рома с 2:0

Ил Гало превзе "Олимпико", Торино обърка плановете на Рома

"Биковете" спечелиха гостуването си в столицата с 2:0

Португалецът проби за първи път отбраната на сардинци в 49-ата минута. Тогава естонецът Рагнар Клаван сътвори непростима грешка и върна прекалено слабо за колегата си Валукиевич. От това се възползва мегазвездата на световният футбол, който пресече, а след това и безпощадно елиминира Олсен за 1:0.

В 67-ата Роналдо удвои преднината на "бианконерите" с гол от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Марко Рог срещу навлезлия мощно в наказателното поле на Каляри Пауло Дибала. Естествено Кристиано запази хладнокръвие и прати стража на гостите в обратния ъгъл - 2:0.

Дженоа победи Сасуоло с 2:1 в Серия "А"

Ветеранът Горан Пандев поведе Дженоа към спасението

"Грифоните" с важен успех над Сасуоло с 2:1

Малко след появата си на терена, в прегръдките на своите колеги попадна и Гонзало Игуаин. Ел Пипита намери необходимия коридор за стрелба в 80-ата минута и по много красив начин направи класиката в Торино.

60 секунди по-късно, Роналдо стигна и до така търсения от него хеттрик в тази среща. №7 се възползва от пас на Диего Коща и в близкия на Олсен ъгъл оформи крайното 4:0.

Като цяло Юве имаше абсолютен контрол над срещата, като момчетата на Маурицио Сари пропиляха още куп положения за гол. Най-активни по това направление бяха Пауло Дибала и Блес Матюиди. Веднъж напречната греда удари и централният бранител Мерих Демирал.

Болоня и Фиорентина завършиха наравно 1:1 в Серия "А"

Фиорентина отново се размина с победата

Болоня се добра до равенството с гол в 94-ата минута

Именно гредата бе и най-интересното нещо създадено от Каляри за всички 90 минути. Головата несполука обаче пресрещна Джовани Симоне.

В следващия кръг на Ювентус предстои гостуване на Рома, докато Каляри ще приеме на свой терен неубедителния Милан.

ЮВЕНТУС - КАЛЯРИ 4:0

1:0 Роналдо (49"), 2:0 Роналдо - дузпа (67"), 3:0 Игуаин (81"), 4:0 Роналдо (82")