Фиорентина продължава да изпитва трудности в италианската Серия "А". Селекцията на Джузепе Якини стигна само до равенство при визитата си на Болоня - 1:1. По този начин тосканци нямат победа в Калчото от 30 октомври, а също така са и на само четири точки от зоната на изпадащите.

Виола започна по-силно срещата и откри в 27-ата минута чрез Марко Бенаси. Националът реализира прекрасно попадение, след като намери топката от воле и сравнително далечният му изстрел намери мрежата на "рособлу".

Торино победи като гост Рома с 2:0

Ил Гало превзе "Олимпико", Торино обърка плановете на Рома

"Биковете" спечелиха гостуването си в столицата с 2:0

Късметът обаче отново бе срещу Фиорентина, тъй като гостите изпуснаха трите точки в последната минута от добавеното време. Звездата на домакините Орсолини сътвори нещо рядко срещано и въпреки малкия ъгъл пред себе си, стреля мощно. Кълбото изненада вратаря Драговски и се оплете в мрежата му за крайното 1:1.

В следващия кръг Болоня гостува на Торино, докато Фиорентина ще има идеалния шанс да сложи край на несполуките си срещу последния СПАЛ,

БОЛОНЯ - ФИОРЕНТИНА 1:1

0:1 Бенаси (27"), 1:1 Орсолини (90+4")