Отборът на Дженоа се поздрави с трети успех от началото на сезона. "Грифоните" поеха курс към спасението, след като се отлепиха от последната позиция в Калчото. За тази цел беше победен 13-ият Сасуоло с 2:1, а това беше и дебютен триумф за новия старши-треньор на клуба - Давиде Никола.

Гол на Балотели не беше достатъчен за Бреша срещу Лацио

Победа номер 12 за римляните през сезона

Двубоят на "Луиджи Ферарис" предложи много емоции за феновете. Резултатът беше открит в 29-ата минута, когато капитанът Доменико Кришито беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Санабрия в наказателното поле.

Сасуоло не се притесни от случилото се и бързо възстанови паритета чрез бившия играч на Сампдория - Педро Обианг. Националът на Екваториална Гвинея шутира от границата на наказателното поле и след лек рикошет намери мрежата на Матиа Перин.

Драмата беше оставена за заветните мигове на тази среща. Дженоа достигна до победата благодарение на своя ветеран Горан Пандев. В 86-ата минута македонецът беше изведен сам срещу Консигли и макар да реализира повече от късметлийски, тъй като кълбото срещна случайно неговата глава, геройските три точки бяха изковани, а с това и надеждата на "грифоните", че ще запазят елитния си статут и през следващия сезон.

Златан: Искам 70 000 на стадиона, иначе отивам на плаж

Ибра започна с шеговитите коментари

В следващия кръг Дженоа има тежко гостуване на Верона. Сасуоло пък ще се изправи срещу Удинезе.

ДЖЕНОА - САСУОЛО 2:1

1:0 Кришито -дузпа (29"), 1:1 Обианг (33"), 2:1 Пандев (86")