Рома стартира по неприятен начин новата 2020 година. "Вълците" инкасираха домакинско поражение с 0:2 от Торино. Макар и да имаха по-чистите голови положения, възпитаниците на Пауло Фонсека на два пъти биваха матирани от звездата на гостите Андреа Белоти. По този начин "джалоросите" са заплашени от това да изгубят част от преднината си спрямо Аталанта и Каляри, които са техните основни конкуренти за четвъртото място. Торино пък вече е девети и поне временно ще сложи край на спекулациите за евентуално уволнение на треньора им Валтер Мадзари.

Гол на Балотели не беше достатъчен за Бреша срещу Лацио

Победа номер 12 за римляните през сезона

Рома започна срещата с максимална концентрация и набързо зареди няколко опасни положения пред Салваторе Сиригу. Опитният страж обаче имаше силна вечер и започна да спасява поредицата от ситуации. Първата такава беше при изстрел на Николо Дзаниоло още във втората минута.

След това италианският национал последователно разочарова Лоренцо Пелегрини и Александър Коларов.

Торо обаче беше отборът, напуснал първата част с повече от положително настроение в своите редици. Във втората минута от добавеното време, Андреа Белоти получи подаване в наказателното поле на "вълците". Звездата намери необходимото пространство и отправи мощен шут, който влезе под гредата на недостатъчно добре позиционирания в този миг Пау Лопес.

Ил Гало набързо можеше да реши всичко на "Олимпико", ако се бе разписал пак малко след паузата. Белоти хитро копна топката, в опит да прехвърли Лопес. Този път ибериецът се протегна максимално и изби коженото кълбо в напречната греда.

Снимка 460157

Източник: EPA/БГНЕС

В последвалите минути Лоренцо Пелегрини пропиля още две изгодни ситуации за Рома, а най-фрапиращата от всички беше тази, открила се пред Джанлука Манчини. Бранителят обаче направи по-трудното и от няколко метра не съумя да намери мрежата.

Всичко приключи в 85-ата минута, когато резултатът стана 0:2. Реферът Марко Ди Бело се вкара в сериозни размисли с ВАР, след като дълго време се чудеше дали да отсъди дузпа за гостите заради спорна игра с ръка на Крис Смолинг в наказателното поле на Рома. Все пак такава беше дадена, а Андреа Белоти запази хладнокръвие и майсторски сложи точка на всичко по-интересно тази вечер.

Дженоа победи Сасуоло с 2:1 в Серия "А"

Ветеранът Горан Пандев поведе Дженоа към спасението

"Грифоните" с важен успех над Сасуоло с 2:1

В следващия кръг на Рома предстои трудно домакинство на Ювентус. Торино ще опита да продължи възхода си и с триумф над Болоня.

РОМА - ТОРИНО 0:2

0:1 Белоти (45+2"), 0:2 Белоти -дузпа (86")