Отборът на Ювентус спечели голямото дерби на Калчото срещу Милан. "Старата госпожа" се наложи с 3:1 и по този начин дръпна с 4 точки на Наполи в борбата между двата тима за Скудетото.

Ювентус - Милан 3:1 (Развой на срещата по минути)

Много важни три точки за "Старата госпожа"

Тази вечер публиката на "Алианц стейдиъм" стана свидетел на страхотен сблъсък, а крайният резултат не отговаря на равностойния футбол, предложили ни двата гранда. Първият удар в сблъсъка нанесоха "бианконерите", които поведоха в 8-ата минута след шут от средна дистанция на Пауло Дибала. Още до почивката Милан успя да изравни, а попадението беше дело на не кой да е, а Леонардо Бонучи. След паузата, "росонерите" дори можеха да стигнат и до пълния обрат, но удар на Чалханоглу срещна гредата, а добавката на Сусо бе спасена от Буфон.

Лацио остава под номер 5, вкара 6 на последния в Италия

Имобиле с два гола на сметката си

Ювентус дочака умело своя миг и в края на мача демонстрира огромната си класа. Така с две късни попадения на Куадрадо и Кедира, торинци направиха много важна крачка към поредния си шампионски сезон в Калчото.

Снимка 348504

Източник: Twitter

Още след първия съдийски сигнал стана ясно, че трибуните на "Алианц стейдиъм" няма да посрещнат никак топло доскорошния си любимец Лео Бонучи. Всеки един допир на бранителя с коженото кълбо, беше съпровождан от бурни освирквания и всевъзможни псувни.

Макар и Милан да не започна слабо срещата, отборът на Ювентус организира две бързи атаки, като при заветната от тях, топката се оказа в мрежата на "росонерите". Всичко започна с един прекрасен пас през центъра от Миралем Пянич за Дибала. Аржентинецът пое топката и от над 20 метра отправи съвършен изстрел, който посети долния ляв ъгъл на неприятно сюрпризирания Джиджо Донарума.

Интер не срещна никакви проблеми с Верона

Интер започва да си възвръща така необходимото постоянство

Класика за "нерадзурите", Икарди с два гола

Инкасираното попадение не промени офанзивната настройка на гостите. Веднага след гола на Дибала, пред възпитаниците на Рино Гатузо се откриха добри възможности. При една от тях Сусо стреля от нестандартна позиция, но не съумя да матира добре позициониралия се ветеран Джиджи Буфон. И той обаче нямаше какво да направи в 13-ата минута, когато Чалханоглу "сложи" топката на главата на Андре Силва, който обаче от непосредствена близост не намери мрежата на "Старата госпожа".

Снимка 348495

Източник: EPA/БГНЕС

Това, че Фортуна е нещо много интересно, разбрахме за пореден път с настъпването на 27-ата минута. След като близо половин час трябваше да понесе негативните настроения към него, Лео Бонучи намери перфектния начин, по който да си отмъсти на Юве. При центриране от корнер, бранителят се вклини между Брадзали и Киелини, за да матира с глава безпомощния Буфон. Леонардо изобщо не спести емоциите си и бурно се зарадва пред сектора за гости в Торино.

Снимка 348508

Две минути преди почивката, главният арбитър Паоло Мацолени прибегна до услугите на системата за видеоповторение, за да се убеди в това, че Лео Бонучи е играл неволно с ръка в полето на Милан след корнер на съперника. Съдията нямаше как да вземе и друго решение, тъй като зад гърба му действията следеше готовият да избухне Рино Гатузо.

Резултати и коментар на срещите от 30-ия кръг в Серия "А"

Дженоа се издъни без Гълъбинов, Торо и Фиорентина с важни победи

Аталанта не изпуска от поглед Милан

Втората част започна далеч по-добре за миланистите, които бяха близо до пълния обрат в 54-ата минута. Хакан Чалханоглу разчупи шаблона с мощен шут, който разтресе горната греда над немощния Буфон. Опит за добавка пък веднага след това пробва Сусо, ударът на който обаче бе отразен от вече далеч по-добре намесилия се вратар на Ювентус.

Снимка 348507

Милан продължи да създава по-чистите голови положения, като в 70-ата Джакомо Бонавентура сътвори непростим пропуск пред вратата на италианския шампион. В 72-ата минута Миралем Пянич опита своя специалитет "пряк свободен удар". Босненецът прехвърли стената, но също така и горната греда над Донарума.

Опитът на торинския гранд все пак си каза думата. Шампионите дочакаха своя миг и нанесоха решителния си удар в 78-ата минута. "Старата госпожа" почти просълзи Рино Гатузо и компания с втори гол! Сами Кедира се пребори за топка по фланга, след което центрира отлично за връхлитащия към малкото вратарско поле Хуан Куадрадо. Колумбиецът нямаше какво друго да направи освен да разстреля Донарума от удобната позиция.

Снимка 348506

Всичко в това дерби приключи четири минути преди последния съдийски сигнал. Юве сложи точка на спора с трети гол, а него автор стана Сами Кедира. Световният шампион с Германия получи топката на границата на наказателното поле, след което с перфектно насочване оформи и крайното 3:1.

Наполи стигна само до равенство при визитата на Сасуоло

Наполи с нова грешка в борбата за Скудетото

Сасуоло обърка плановете на "партенопеите"

В отложения кръг заради смъртта на Давиде Астори, на Милан предстои градско дерби с Интер, докато Ювентус гостува на последния Беневенто, но чак в събота. Добре знаете, че през седмицата "бианконерите" имат битка с Реал (Мадрид) в Шампионската лига.