Турнир: Италия Серия "А" Стадион: Зрители: 39873

Ювентус спечели дербито срещу Милан с 3:1

Капанът сработи! Милан е на колене пред "Старата госпожа"

Ювентус излъга "росонерите" с 3:1 в Торино

86′

ГОООЛ ЗА ЮВЕНТУС!! 3:1!! КЕДИРА!! Всичко в това дерби приключи четири минути преди последния съдийски сигнал. Юве сложи точка на спора с трети гол, а него автор стана Сами Кедира. Световният шампион с Германия получи топката на границата на наказателното поле, след което с перфектно насочване оформи и крайното 3:1.

81′

Светкавична смяна в редиците на Милан. Кутроне заменя Чалханоглу.

78′

ГОООЛ ЗА ЮВЕНТУС!! 2:1!! КУАДРАДО!! Опитът на торинския гранд все пак си каза своята дума. Шампионите дочакаха своя миг и нанесоха решителния си удар в 78-ата минута. "Старата госпожа" почти просълзи Рино Гатузо и компания с втори гол! Сами Кедира се пребори за топка по фланга, след което центрира отлично за връхлитащия към малкото вратарско поле Хуан Куадрадо. Колумбиецът нямаше какво друго да направи освен да разстреля Донарума от удобната позиция.

77′

Родриго Бентанкур е последната опция за положителна промяна на Масимилиано Алегри.

76′

Рикардо Монтоливо се появява на мястото на Лукас Билия.

72′

В 72-ата минута Миралем Пянич опита своя специалитет "пряк свободен удар". Босненецът прехвърли стената, но също така и горната греда над Донарума.

70′

БОНАВЕНТУРА!!! Милан продължи да създава по-чистите голови положения, като в 70-ата Джакомо Бонавентура сътвори непростим пропуск пред вратата на италианския шампион.

63′

Гостите също прибегват до смяна. В игра се появява Никола Калинич, който ще замени Андре Силва.

60′

Блес Матюиди отстъпва мястото си на далеч по-офанзивния от него - Хуан Гийермо Куадрадо.

54′

ГРЕДА ЗА МИЛАН!! Втората част започна далеч по-добре за миланистите, които бяха близо до пълния обрат в 54-ата минута. Хакан Чалханоглу разчупи шаблона с мощен шут, който разтресе горната греда над немощния Буфон. Опит за добавка пък веднага след това пробва Сусо, ударът на който обаче бе отразен от вече далеч по-добре намесилия се вратар на Ювентус.

Снимка 348505

Източник: Twitter

52′

Жълт картон за Лукас Билия, който по този начин ще пропусне задаващото се градско дерби срещу Интер.

46′

На почивката Масимилиано Алеги предприе смяна. В игра се появи Дъглас Коща, а терена напусна Стефан Лихтщайнер.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 348502

45′

ПОЧИВКА!

43′

Две минути преди почивката, главният арбитър Паоло Мацолени прибегна до услугите на системата за видеоповторение, за да се убеди в това, че Лео Бонучи е играл неволно с ръка в полето на Милан след корнер на съперника. Съдията нямаше как да вземе и друго решение, тъй като зад гърба му действията следеше готовият да избухне Рино Гатузо.

38′

Картоните са изравнени, след като веднага след това официално предупреден е и Рикардо Родригес.

37′

Първи жълт картон в мача. Получава го Меди Бенатия заради интервенция срещу Сусо.

36′

Отборът на Милан налага висока преса дълбоко в половината на Юве, която лимитира до минимум офанзивните действия на домакините.

28′
Снимка 348501

27′

ГОООЛ ЗА МИЛАН!! 1:1!! БОНУЧИ!! Това, че Фортуна е нещо много интересно, разбрахме за пореден път с настъпването на 27-ата минута. След като близо половин час трябваше да понесе негативните настроения към него, Лео Бонучи намери перфектния начин, по който да си отмъсти на Юве. При центриране от корнер, бранителят се вклини между Брадзали и Киелини, за да матира с глава безпомощния Буфон. Леонардо изобщо не спести емоциите си и бурно се зарадва пред сектора за гости в Торино.

20′

Скучни минути в Торино без нещо опасно пред една от двете врати.

Снимка 348500

13′

СИЛВА!! Инкасираното попадение не промени офанзивната настройка на гостите. Веднага след гола на Дибала, пред възпитаниците на Рино Гатузо се откриха добри възможности. При една от тях Сусо стреля от нестандартна позиция, но не съумя да матира добре позициониралия се ветеран Джиджи Буфон. И той обаче нямаше да има какво да направи в 13-ата минута, когато Чалханоглу "сложи" топката на главата на Андре Силва, който обаче от непосредствена близост не намери мрежата на "Старата госпожа".

9′
Снимка 348499

8′

ГОООЛ ЗА ЮВЕНТУС!!! 1:0!! ПАУЛО ДИБАЛА! Макар и Милан да не започна слабо срещата, отборът на Ювентус организира две бързи атаки, като при заветната от тях, топката се оказа в мрежата на "росонерите". Всичко започна с един прекрасен пас през центъра от Миралем Пянич за Дибала. Аржентинецът пое топката и от над 20 метра отправи съвършен изстрел, който посети долния ляв ъгъл на неприятно сюрпризирания Джиджо Донарума.

6′

ИГУАИН!! Ювентус започва с опасните атаки. Гонзало Игуаин шутира от средна дистанция, но Донарума беше на мястото си и спаси майсторски.

4′

Още след първия съдийски сигнал стана ясно, че трибуните на "Алианц стейдиъм" няма да посрещнат никак топло доскорошния си любимец Лео Бонучи. Всеки един допир на бранителя с коженото кълбо, беше съпровождан от бурни освирквания и всевъзможни псувни.

Снимка 348497

Източник: EPA/БГНЕС

1′

17. Кристиан Сапата

След паузата за националните отбори, битките от големите европейски първенства се подновяват с пълна сила. В навечерието на католическия Великден, един срещу друг ще се изправят грандовете на италианския футбол - Ювентус и Милан. Двата исторически съперника имат различни роли в тазгодишния шампионат, но със сигурност стремежът им за успех на "Алианц Стейдиъм" ще бъде до краен предел.

Антони Марсиал е опция за Ювентус

Антони Марсиал попадна в полезрението на "Старата госпожа"

Французинът е недоволен от статута си на резерва в Юнайтед

Домакините водят здрава битка с Наполи за поредната си шампионска титла. В последния кръг хората на Алегри направиха грешна стъпка и извъртяха нулево реми с борещия се за своето спасение тим на СПАЛ. Проблем за "бианконерите" може да бъде и задаващият се важен сблъсък с Реал (Мадрид) от Шампионската лига, който може да накара специалиста да експериментира със своя състав.

Гатузо: Тази вечер Юве е големият фаворит

Днес от 21:45 часа Милан гостува на "бианконерите"

Тази вечер той няма да може да използва контузените Алекс Сандро, Федерико Бернардески и Марио Манджукич. В момента торинци са във впечатляваща серия от 24 мача без загуба във всички турнири.

Играчът на фокус за Юве определено е Пауло Дибала, който до този момент 17 гола в 24 мача.

В лагера на Милан вече мислят само за борбата в зона ШЛ. Така жадуваното четвърто място е на 5 точки разстояние , като в момента е заето от градския съперник Интер. По подобие на своя опонент и "росонерите" са в серия без загуба в Калчото, която вече наброява 10 мача.

Давиде Калабрия: Дженаро Гатузо ни дава най-важното - увереност

Калабрия: Гатузо ни дава най-важното - увереност

"Той заслужава нов договор, ако успеем да се класираме за Шампионската лига, ще си обръсна главата"

Гостите ще бъдат без контузените Иняцио Абате и Андреа Конти. Голяма надежда се възлага на нападателя Патрик Кутроне, който през тази кампания има 7 гола.

Общата статистика пък е в полза на Ювентус. Двата тима са изиграли общо 225 мача, като победите за торинци са 86, успехите за Милан са 67, а равните резултати са 73. Въпросните клубове ще премерят сили и в директен сблъсък за Купата на Италия след месец и половина.