Отборът на Лацио запази петата си позиция в класирането на италианското футболно първенство.

Столичани срещнаха неочаквани затруднения през първото полувреме на двубоя си срещу последния отбор в класирането - Беневенто.

В крайна сметка "орлите" се наложиха с 6:2, но успехът им бе заслужен най-вече през втората част от сблъсъка.

Още в 7-ата минута Пуджиони бе принуден да напусне преждевременно терена, след като получи червен картон. 12 минути по-късно Имобиле откри резултата и скяаш по нищо не личеше, че домакините могат да изпитат каквито и да било затруднения в срещата.

Снимка 348444

Източник: БГНЕС

Четири минути след попадението на лидера на столичани, Каталди върна гола и "рестартира" спора, ситуирайки го в начална позиция.

След почивката феновете на домакините потръпнаха, като Гийерме бе точен за 1:2 и смълча сериозно трибуните на "Сан Паоло".

Между 60-ата и 68-ата минути обаче всичко си "дойде на мястото", като Лацио стигна до цели нови 3 попадения на сметката си.

Лацио замества Стефан де Фрай с Камил Глик

Лацио намери заместник на Де Фрай

30-годишният футболист има опит в Калчото

Първо Кайседо бе точен за 2:2, а 6 минути по-късно почти сигурният напускащ след края на настоящия сезон - Де Фрай направи обрата пълен.

4:2 направи Имобиле, който сложи точка на спора двайсетина минути преди края на срещата.

Седем минути преди последния сигнал Лейва също записа името си в листата с голмайсторите, а в продължението на мача това направи и Алберто, оформил крайното 6:2.

Снимка 348443

Лацио запази петата си позиция в таблицата с временното класиране, докато Беневенто е все така с 10 пункта срещу името си, категорично на дъното в подреждането.