Така желаното постоянство сякаш започва да се завръща в редиците на Интер. "Нерадзурите" укрепиха мястото си в зона "Шампионска лига", след като спечелиха домакинството си на предпоследния Верона с 3:0.

Селекцията на Лучано Спалети нямаше никакви проблеми със скромния си опонент и така вече има актив от 58 точки. Над всички днес отново бе капитанът Мауро Икарди, който отбеляза два гола. Другото дело пък бе на сметката на Иван Перишич.

Снимка 348449

Източник: EPA/БГНЕС

Началото на двубоя бе изцяло за интеристите, които поведоха още в 37-ата секунда. Иван Перишич видя сериозна пробойна в сърцето на вражеската отбрана. Последва извеждащ пас за Мауро Икарди, който с лекота матира бразилеца Николас.

Резултати и коментар на срещите от 30-ия кръг в Серия "А"

Дженоа се издъни без Гълъбинов, Торо и Фиорентина с важни победи

Аталанта не изпуска от поглед Милан

13-ата минута се оказа фатална за хората на Фабио Пекия, които вече изоставаха с цели два гола. Хърватска комбинация между Брозович и Перишич завърши с перфектен гол на Иван, който пое топката с гърди и след това стреля мощно с десния крак.

Лацио остава под номер 5, вкара 6 на последния в Италия

Имобиле с два гола на сметката си

До почивката ужасът за веронци можеше да стане и още по-сериозен, но изстрел с глава на Роберто Галярдини премина малко над горната греда.

Втората част започна по подобие на първата - с ранен гол за домакините. Иван Перишич се пребори за една топка по крилото, след което сътвори възможно най-доброто подаване за дебнещия Мауро Икарди, който направи най-лесното и реализира на празна врата.

До края нови попадение не белязаха битката на "Джузепе Меаца" и така възпитаниците на Лучано Спалети се поздравиха със своя 16-ти триумф от началото на кампанията.

Интересното за отбелязване след паузата бе ударът в гредата на Антонио Кандрева и червеният картон за вратаря на гостите Николас.

Снимка 348450

В сряда на Интер предстои градското дерби срещу Милан, което бе отложено заради смъртта на Давиде Астори преди няколко седмици. Верноа пък има много важно гостуване на последния Беневенто.

ИНТЕР - ВЕРОНА 3:0

1:0 Икарди (1"), 2:0 Перишич (13"), 3:0 Икарди (49")

ЧЕРВЕН КАРТОН: Николас (Верона)

СТАДИОН: "Джузепе Меаца"

СЪДИЯ: Джанлука Роки

ИНТЕР: Ханданович, Миранда, Д"Амброзио, Кансело, Шкриниар, Перишич, Кандрева, Брозович, Рафиня, Галярдини, Икарди (резерви: Падели, Лопес, Весино, Карамо, Валеро, Сантон, Мартинс, Падели, Далберт, Берни, Пинамонти)

ВЕРОНА: Николас, Супрайен, Вукович, Карачоло, Ферари, Фарес, Ромуло, Бюхел, Калвано, Аронс, Петкович (резерви: Копола, Болдор, Верде, Фосати, Черчи, Силвестри, Цукулини, Сонг-Уоо, Бианкети, Валоти, Берацоти, Феличиоли)