Отборът на Наполи допусна нов грешка в отчаяната борба за спечелване на Скудетото. "Партенопеите" се изложиха при гостуването си на 16-ия Сасуоло, стигайки с доста усилия само до точката (1:1).

Резултати и коментар на срещите от 30-ия кръг в Серия "А"

Дженоа се издъни без Гълъбинов, Торо и Фиорентина с важни победи

Аталанта не изпуска от поглед Милан

"Неровердите" объркаха плана на Инсине и компания още в 22-ата минута, когато Политано се оказа на точното място и откри. Неаполитанците изравниха малко преди последния съдийски сигнал, когато Роджерио от състава на домакините си вкара автогол. Като герой за Сасуоло може да бъде определен вратарят Андреа Консигли, който днес сътвори чудеса от храброст и до голяма степен спомогна за "спъването" на Наполи.

Снимка 348473

Източник: EPA/БГНЕС

По този начин "адзурите" остават на второ място в Калчото, намалявайки изоставането си от Ювентус на само точка. "Старата госпожа" обаче е с мач по-малко.

Наполи влезе в този двубой с високо самочувствие. "Партенопеите" обаче бяха неприятно изненадани в 22-ата минута, когато нападателят на Сасуоло - Политано ги наказа с попадение. При центриране от фаул удар с глава на Ачерби срещна дясната греда. Отбитата топка обаче бе посрещната от гореспоменатия, който не остави никакъв шанс на Пепе Рейна.

Снимка 348470

До почивката, срещата се игра пред една врата. Неаполитанци натиснаха своя опонент и пред вратата на Консигли се заредиха куп положения. Част от тях незнайно как бяха пропилени от звездата Лоренцо Инсине.

Интер не срещна никакви проблеми с Верона

Интер започва да си възвръща така необходимото постоянство

Класика за "нерадзурите", Икарди с два гола

Принос за липсата на гол в мрежата на "неровердите" имаше и бившия младежки национал на Италия - Андреа Консигли, който изуми с няколко чудодейни спасявания.

След паузата устремените към обрат неаполитанци набързо можеше да бъдат попарени от втори гол за Сасуоло. След добра контра в 51-ата минута, Политано се справи със съпротивата на Кулибали и отправи шут, който не бе спасен по достатъчно добър начин от Рейна. Опит за добавка направи Берарди, който обаче от метър прати топката в аут.

Маурицио Сари опита да промени развоя на събитията с включването на Марек Хамшик и Арек Милик. Именно полякът можеше да изравни в 68-ата минута, но ударът му с глава не намери очертанията на вражеската врата.

Снимка 348472

И когато нищо не помагаше на "партенопеите", попадение в тяхна полза все пак падна в 81-ата минута. Марио Руй се понесе по крилото, като рейдът му приключи с остро подаване за Кайехон, испанецът водеше люта битка за позициониране с Рожерио, като незнайно кой от двата, все пак добута коженото кълбо в мрежата на Консигли.

До края Наполи не успя да организира дори една опасна атака и така трябваше да се задоволи с ремито в този двубой.

Лацио остава под номер 5, вкара 6 на последния в Италия

Имобиле с два гола на сметката си

В следващия кръг на Наполи предстои наглед лесно домакинство на Киево. Сасуоло също ще играе срещу "летящите магаренца", но 4 дни по-рано в двубой от отложения кръг в Калчото заради кончината на Давиде Астори.