Ювентус се наложи над Торино в мач от 10-ия кръг на Серия "А". Битката на "Алианц Стейдиъм" приключи при резултат 2:1.

Точни за домакините бяха МакКени и Бонучи, докато за гостуващия състав се разписа Н'Кулу.

Ювентус нямаше право на грешка, след като в миналия кръг допусна нова издънка и стигна само до 1:1 при гостуването си на Беневенто. Шампионите рискуваха дори да загубят днес, като до 77-ата минута съперникът водеше с 1:0.

Ювентус победи без проблеми Динамо (Киев), гол №750 за Кристиано Роналдо

"Старата госпожа" почти сигурно ще завърши на второ място в група "G"

Все пак Старата госпожа стигна до така важния обрат, който може да се окаже много определящ в края на кампанията.

Николас Н'Кулу откри резултата след само 9 минути игра, давайки неочаквана преднина на гостуващия отбор.

Нещо повече - този крехък гол предимство се запази чак до 77-ата минута на срещата, когато Куадрадо асистира на Уестън МакКени за 1:1.

Отново след точно подаване на Куадрадо, крайното 2:1 оформи Леонардо Бонучи, разписал се минута преди изтичането на редовното време.

Така Юве застава временно под номер 2 в таблицата с подреждането.

Окръжният съд в Перуджа определи изпита на Луис Суарес като "фарс"

футболистът е получил предварително всички въпроси за теста

Торино се намира в зоната на изпадащите с едва една победа - 2:1 над Дженоа. В последните си три срещи "биковете" направиха 2:2 със Сампдория и 0:0 с Кротоне, а между ремитата загубиха с 2:4 от Интер, въпреки че водеха с 2:0.

Торино няма победа над Юве от 2015 г., когато се наложи с 2:1 у дома. От тогава изминаха 12 мача във всички турнири, от които "черно-белите" спечелиха 10 и 2 завършиха наравно. Интересното е, че ремитата бяха именно на "Алианц Стейдиъм", но и в двата случая Ювентус си беше гарантирал Скудетото.

Последният успех на Торино като гост на Юве датира от миналия век - 2:1 през 1995 г. От него са изминали 16 двубоя във всички турнири, от които домакините спечелиха 12, а "биковете" не паднаха в 4 случая.

Пирло: Явно дразня някого щом ме критикуват