Ювентус победи гостуващия Динамо (Киев) с класическото 3:0 в мач от петия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. С този закономерен успех "Старата госпожа" запази теоретичен шанс за първото място в група "G", но за целта трябва да победи Барселона като гост другата седмица с три гола.

Зашитата на украинския отбор беше преодоляна за първи път в 21-ата минута. Федерико Киеза засече топката във вратата след прекрасно центриране на Алекс Сандро - 1:0.

Играта на моменти дори изглеждаше равностойна, като футболистите на Динамо също търсеха попадение.

Снимка 507994

Нещата се решиха в 57-ата минута. Кристиано Роналдо засече отблизо за 2:0 след пас на Алваро Мората. Това е гол №750 в кариерата на Кристиано.

В 66-ата минута Алваро Мората оформи класическото 3:0 след чудесна индивидуална акция.

Срeщата ще се запомни и със съдийството на най-добрата френска реферка Стефани Фрапар.

Така Ювентус почти сигурно завършва на второ място и ще има много тежък съперник на осминафинала. Динамо (Киев) ше има пряк сблъсък с Ференцварош за място на 1/16-финалите на Лига Европа. Първият мач между двата тима с Будапеща завърши 2:2.