Милан успя да се спаси от истински погром при гостуването си на Рома в италианската столица. „Росонерите" паднаха с 2:4 и по този начин се отдалечиха още повече от челните места в таблицата. Само 180 секунди преди края на двубоя обаче резултатът бе 4:0 в полза на „вълците", а в последните минути тимът на Масимилиано Алегри успя само донякъде да спаси честта си.

Столичани бяха пълни господари на терена през първите 45 минути и напълно заслужено водеха с 3:0 на почивката. Първият гол дойде още в 13-ата минута. Разписа се Николас Бурдисо, който засече с глава центриране от корнер.

Само няколко минути по-късно Милан пропусна златен шанс да изравни. Ел Шаарави бе изведен сам срещу Гойкоечеа, но вратарят на домакините майсторски изби топката от крака му в последния момент.

Рома удвои аванса си в 24-ата мин. Франчесто Тоти центрира отдясно и Пабло Освалдо пак с глава мушна топката зад гърба за Марко Амелия.

След половин час игра резултатът вече бе класически. Даниеле де Роси пусна страхотен пас към включилият се на скорост Ерик Ламела и аржентинецът матира стражът на Милан за трети път.

След почивката Милан продължи да не прилича на себе си и в 61-ата мин. мачът на практика свърши. Балцарети качи топката на главата на Ламела и той наниза втория си гол в мача и общо четвърти във вратата на сащисаните гости.

Разбираемо с оглед на преднината си, домакините свалиха оборотите и позволиха на Милан да владеят играта. Боатенг удари гредата, а дошлият под наем от Данубио в Рома вратар Гойкоечеа имаше няколко чудесни намеси, за да опази вратата си суха.

Рома обаче се пречупи, след като Маркиньос бе изгонен в 7-ата минута. Бразилецът спря с ръка удар на Ел Шаарави и реферът прецени, че това е достатъчно, за да му покаже директен червен картон.

В 87-ата мин Гойкоечеа повали Пацини в пеналта и Милан получи правото на дузпа, реализирана от  последния. Секунди по-късно резервата Боян Къркич оформи крайното 4:2, но за повече просто нямаше време.

След това поражение, Милан остава 7-ми с 27 точки. Рома пък е точно пред „росонерите" в класирането, но преднината на вълците вече е 5 пункта.

РОМА - МИЛАН 4:2

1:0 Бурдисо (12')
2:0 Освалдо (23')
3:0 Ламела (30')
4:0 Ламела (61')
4:1 Пацини (87'-d)
4:2 Боян (88')

Чeрвен картон:  Маркиньос (Р) 78'

РОМА: Гойкоечея, Балдзарети, Пирис, Бурдисо, Маркиньос, Де Роси, Пянич, Брадли, Тоти (80 Романьоли), Ламела (68 Флоренци), Освалдо (69 Дестро)