Патрик сменя Фелипе.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина в бързо темпо. Играта беше динамична и атаките се редуваха ту пред едната, ту пред другата врата.

Футболистите на Рома постепенно наложиха натиск в полето на съперника си. Акциите на тима изглеждаха все по-опасни.

Джеко получи няколко добри подавания, но не успяваше да се изплъзне на бранителите пред себе си, за да отправи точен изстрел.

Юндер беше активен по десния фланг, но центриранията му не бяха сполучливи.

Резултатът беше открит след 26 минути игра, когато подаване в пеналта на Лацио намери неподготвен стража на съперника, той излезе неразчетено, Джеко го надскочи и прати топката в мрежата за 1:0.

В 34-ата минута обаче вратарят на опонента засенчи тази изява на Стракоша. При центриране от корнер Лопес можеше да остави топката да напусне терена, но вместо това реши да играе с нея. Вместо да я боксира извън опасност обаче, той я запрати към собствената си врата. След това се сблъска и с Крис Смолинг, а най-съобразителен се оказа Ачерби, който изравни от непосредствена близост, връщайки състава си в битката.

Пелегрини можеше да възстанови предимството на тима си, но изстрелът му от границата на наказателното поле малко преди почивката, срещна лявата греда на вратата, пазена от Стракоша.

Така до почивката резултатът бе равен, а втората част трябваше да даде отговор на въпроса ще има ли краен победител в срещата.

45′

Почивка.

44′

Пелегрини с мощен изстрел от границата на наказателното поле!

Никакъв шанс за вратаря на Лацио...

Топката се отбива в страничната греда!

Липса на късмет за домакините.

44′

Засада на Ачерби.

41′

Жълт картон за Фелипе.

37′

Жълт картон за Нуно Кампос.

Един от асистентите на Фонсека.

34′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Неубедителна намеса на вратаря на Рома! Попречиха си с Крис Смолинг.

Ачерби се възползва и праща топката в мрежата!

Страховита грешка на стража на "римските вълци"!

30′

Страхотна работа и на феновете по трибуните.

Снимка 463515

Източник: Twitter

Снимка 463516

28′

Нов страхотен шанс за Рома!

Юндер стреля от близка дистанция!

Стракоша спасява, но Джеко получава шанс за добавката.

Изстрелът му минава встрани от целта.

26′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Джеко открива резултата.

Центриране в полето на Стракоша го намери неподготвен, вратарят излезе неразчетено и Джеко вкарва с глава поредното си попадение за столичани!

Снимка 463520

22′

Смели действия на домакините в предни позиции.

Те преодоляват опонентите си с пасове през средата на терена.

Все още без 100%-ва ситуация за Рома.

20′

Сериозно напрежение в редиците на Лацио.

Изглеждат припряни в действията си състезателите на Индзаги.

13′

Смолинг печели топката в наказателното поле.

Връща я към Джеко, но тя достига до Кристанте.

Той стреля незабавно.

Кълбото се отбива в тялото на бранител и излиза в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на ситуацията.

10′

8′

Пелегрини центрира!

Манчини стреля с глава.

Неточно негово изпълнение.

6′

Разбъркване в полето на Лацио.

Джеко се забави и не успява да отиграе подобаващо топката.

Индзаги видимо не е доволен от начина, по който се справят бранителите в състава му.

5′

Отново - без сериозна възможност пред вратата на опонента.

Рома "връща услугата".

Резултатът се запазва непроменен.

4′

Фаул срещу Юндер.

Отново при него опит за пробив в полето на Лацио по десния фланг.

Възможност за "вълците".

3′

Статично положение за гостите.

В опасна близост до вратата на съперника.

Нищо интересно след изпълнението на фаула.

2′

Опит за атака на домакините по десния фланг.

Центрирането не се получава, като топката напуска очертанията на терена.

1′

Вавро

Рома приема Лацио в мач от 21-ия кръг на Серия "А". Дербито на "Олимпико" започва в 19:00 часа.

През седмицата и двата отбора бяха елиминирани от 1/4-финалите за Купата на Италия.

Наполи победи Лацио с 1:0

Наполи удари Лацио в мач с три греди, два червени картона и пропусната дузпа

Южняците се наложиха с 1:0 над "орлите"

Добрата новина за Рома е завръщането на Един Джеко, който изтърпя наказание при отпадането от хегемона Ювентус.

Снимка 416050

Източник: EPA/БГНЕС

Джеко преследва своя гол №71 за Рома в Серия "А", с което ще се изравни с Дино Да Коста на 8-мо място във вечната ранглиста на отбора в калчото. Човекът във форма за Лацио безспорно е Чиро Имобиле.

Той има внушителните 23 попадения в 19 срещи в първенството и води убедително в голмайсторската листа. Лацио пък се намира в невероятна форма и е в серия от 11 поредни успеха в Серия "А".

Лацио разгроми Сампдория с 5:1 след хеттрик на Чиро Имобиле

Столичани вкараха 3 гола за 20 минути

До момента само четири пъти в историята отбори са постигали 12 или повече последователни успеха.

През есента Рома и Лацио не се победиха - 1:1, а статистиката за последните 6 дербита за първенство е равна: по 2 успеха за всеки и 2 равенства.