Рома и Лацио не се победиха в мача помежду си от 21-ия кръг на Серия "А". Дербито на "Олимпико" завърши при резултат 1:1.

Точен за домакините беше Един Джеко, докато за съперника се разписа Ачерби.

През седмицата и двата отбора бяха елиминирани от 1/4-финалите за Купата на Италия.

Наполи победи Лацио с 1:0

Наполи удари Лацио в мач с три греди, два червени картона и пропусната дузпа

Южняците се наложиха с 1:0 над "орлите"

Добрата новина за Рома бе завръщането именно на Един Джеко, който изтърпя наказание при отпадането от хегемона Ювентус.

Снимка 463520

Източник: Twitter

Босненецът реализира своя гол №71 за Рома в Серия "А", с което се изравни с Дино Да Коста на 8-мо място във вечната ранглиста на отбора в Калчото.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Рома - Лацио 1:1, гол на Ачерби

Джеко преследва своя гол №71 за Рома

Първото полувреме премина в бързо темпо. Играта беше динамична и атаките се редуваха ту пред едната, ту пред другата врата.

Футболистите на Рома постепенно наложиха натиск в полето на съперника си. Акциите на тима изглеждаха все по-опасни.

Джеко получи няколко добри подавания, но не успяваше да се изплъзне на бранителите пред себе си, за да отправи точен изстрел.

Снимка 463521

Юндер беше активен по десния фланг, но центриранията му не бяха сполучливи.

Резултатът беше открит след 26 минути игра, когато подаване в пеналта на Лацио намери неподготвен стража на съперника, той излезе неразчетено, Джеко го надскочи и прати топката в мрежата за 1:0.

Снимка 463518

В 34-ата минута обаче вратарят на опонента засенчи тази изява на Стракоша. При центриране от корнер Лопес можеше да остави топката да напусне терена, но вместо това реши да играе с нея. Вместо да я боксира извън опасност обаче, той я запрати към собствената си врата. След това се сблъска и с Крис Смолинг, а най-съобразителен се оказа Ачерби, който изравни от непосредствена близост, връщайки състава си в битката.

Снимка 463523

Пелегрини можеше да възстанови предимството на тима си, но изстрелът му от границата на наказателното поле малко преди почивката, срещна лявата греда на вратата, пазена от Стракоша.

Така до почивката резултатът бе равен, а втората част трябваше да даде отговор на въпроса ще има ли краен победител в срещата.

Второто полувреме не отговори на зададените параметри от откриващата част на двубоя.

Ситуациите за реализиране на гол се брояха на пръстите на едната ръка, а често бяха спирани и от сигнал за засада.

Снимка 463522

Бе отсъдена дузпа в полза на Рома за фаул срещу Клуйверт, но след разглеждане на ситуацията с ВАР съдията Калверезе коригира решението си и до изпълнение на 11-метров удар не се стигна.

В самия край на мача Джеко можеше да се разпише от близка дистанция, но Стракоша спаси.

Снимка 463519

Така или иначе промяна в резултата нямаше и равенството прибави по още една точка към актива на двата тима.

Така Рома е четвърти, а Лацио запазва третата си позиция в класирането.