Парма и Удинезе завършиха наравно 2:2 на "Енио Тардини" в двубой от 23-ия кръг на Серия "А".

Домакините водеха с 2:0 на почивката, но през второто полувреме допуснаха резултатът да бъде изравнен и така останаха без победа в последните си 15 мача във всички турнири.

Болоня стигна до точка срещу Сасуоло, Антов отново гледа от пейката

Срещата завърши 1:1

Мачът започна отлично за "дуковете". Още в третата минута Андреас Корнелиус засече с глава центриране на Джузепе Пецела и откри резултата. В 14-ата датчанинът можеше да вкара по същия начин, но този път Хуан Мусо спаси неговия удар. В 31-ата Родриго Бекао фаулира Валентин Михаила в наказателното си поле, а съдията посочи бялата точка.

Оттам капитанът Юрай Куцка удвои преднината на своя тим. В 64-ата противниковият капитан Родриго Де Паул центрира, а Стефано Окака Чука с глава намали изоставането на "зебрите". В 80-ата Брам Нуйтинк засече с глава центриране от фаул и оформи крайното 2:2.

Лацио пречупи Сампдория и се изравни с Рома в Топ 3 на Италия

Тимът на Симоне Индзаги продължава битката с лидерите в класирането

По този начин Парма събра 14 точки в актива си и продължава да бъде на предпоследното 19-о място в класирането, където Удинезе е 13-и с 25 спечелени пункта.

ПАРМА - УДИНЕЗЕ 2:2