Лацио се наложи над Сампдория в мач от 23-рия кръг на Серия "А".

Домакините спечелиха с минималното 1:0. Точен в тяхна полза беше Луис Алберто, който се разписа още през първото полувреме от сблъсъка.

Той вкара попадението си в 24-ата минута, при една от добрите ситуации в полза на отбора си.

Такива обаче, за съжаление на феновете на тима, не изобилстваха в тази среща, още повече от графата "стопроцентови".

Тежки санкции грозят Лацио за прикриване на резултати от COVID-19

Римският гранд може да си изпати сериозно

"Орлите" се намират в отлична форма от началото на новата година и инкасираха само една загуба в последните си шест срещи от първенството.

Снимка 519603

Източник: Twitter

Сампдория започна да подобрява представянето си напоследък, но гостите заемат 10-ата позиция във временното класиране, изоставайки на цели 13 точки от своя противник.

Снимка 519604

Днешната среща бе от важно значение и за двете единайсеторки.

Домакините бяха амбицирани да се върнат на победния път в първенството, докато гостите са твърдо решени да се борят за място в челната осмица в шампионата.

Това обаче става все по-трудна задача, още повече след резултати като днешния.

Тимът на Симоне Индзаги пък продължава битката с лидерите в класирането, като временно се изравни с Рома.

И двата тима разполагат с актив от по 43 точки на третата позиция в таблицата. "Вълците" обаче са с мач по-малко.