Наполи направи втората важна крачка към възраждането си в Калчото. След като преди седмица "партенопеите" удариха Ювентус с 2:1, тази вечер момчетата на Дженаро Гатузо се поздравиха с важен успех при визитата си на Сампдория с 4:2. По този начин "небесносините" се изкачиха до десетото място във временното класиране и вече имат 30 точки в своя актив.

Самп инкасира втори негативен резултат и "моряците" вече са доста близо до зоната на изпадащите.

Интер победи като гост Удинезе с голове на Лукаку

Мачът се реши през второто полувреме

Началото за гостите беше подобаващо и още до 16-ата минута водеха с 0:2. След отлична полска комбинация, Желински центрира към Арек Милик, който реализира красиво с глава. Малко след това резултатът беше удвоен, когато младата звезда на македонския футбол Елиф Елмаз се оказа непокрит на далечна греда и лесно вкара на празна врата.

Снимка 465016

Източник: EPA/БГНЕС

Сампдория намали изоставането си в 26-ата, когато Фабио Куалярела наказа клуба на своето сърце с фамозно воле, което със сигурност ще влезе сред специалната подборка за "Гол на сезона".

В Юве бързо забравиха загубата, Роналдо донесе 17-и успех на Старата госпожа през сезона

Торинци увеличиха преднината си пред Интер

Още един бивш играч на Наполи - Маноло Габиадини, също успя да разплаче гостите, като това се случи в 73-ата минута. Тогава позабравеният национал на Италия бе точен от дузпа, отсъдена заради нарушение срещу капитана Куалярела.

Интересното обаче тепърва предстоеше. В 83-ата минута появилият се като резерва Диего Деме се превърна в герой за гостите, след като отново ги дари с безценната преднина. Бившият халф на РБ Лайпциг се оказа на точното място след блокиран изстрел на Инсине и с мощен шут вкара в незащитения ъгъл на Аудеро.

До края Сампдория хвърли всички свои сили за постигане поне на точката. Вместо това обаче "мореплавателите" инкасираха още един гол, който вече тотално ги сломи и оформи крайното 2:4. Дълбоко в добавеното време, Дрийс Мертенс се възползва от неразчетено излизане на Аудеро и с прехвърлящ изстрел намери опразнената от стража врата.

Лацио с победа номер 15 през кампанията, вкара 5 гола на последната си жертва

Нови две попадения за Чиро Имобиле

В следващия кръг Наполи има наглед лесната задача да победи у дома Лече. Сампдория пък гостува на разколебания Торино.

САМПДОРИЯ - НАПОЛИ 2:4

0:1 Милик (3"), 0:2 Елмас (16"), 1:2 Куалярела (26"), 2:2 Габиадини - дузпа (73"), 2:3 Деме (83"), 2:4 Мертенс (90+8")