Ювентус надигра Фиорентина в среща от 22-ия кръг на Серия "А". Битката на "Ювентус Стейдиъм" завърши с успех за домакините.

Те се наложиха над опонента си с 3:0, с две попадения на Кристиано Роналдо от бялата точка и едно на Де Лихт с глава, отбелязано в продължението на мача.

Португалският ас бе точен първо след 40 минути игра. Това бе третият случай, в който Роналдо претендира за дузпа в срещата, като този път такава действително беше отсъдена.

След това, отново от дузпа, той се разписа и 10 минути преди края на двубоя.

В първите мигове на 6-минутното продължение и Де Лихт записа името си сред голмайсторите в срещата.

Снимка 464777

Източник: Twitter

Домакините допуснаха неприятна издънка срещу Наполи в последния кръг и загубиха, но днес доказаха, че поражението по никакъв начин не се е отразило на състоянието на тима.

Торинци са на върха в класирането с актив от 54 спечелени точки - шест повече пред втория в таблицата Интер, който обаче е и с мач по-малко.

Интер на полуфинал за Копа Италия след победа над Фиорентина

2:1 за "нерадзурите", които сами си направиха мача труден

Днешният мач бе задължителен за спечелване от "бианконерите", като те не допуснаха грешка и продължават уверено пътя си към спечелване на титлата в Италия.

През първото полувреме Старата госпожа не остави никакви шансове на съперника, като пасовете бяха 398 на 95, при 90%-ва успеваемост при подаванията за "бианконерите".

Притежанието на топката пък бе показателните 80% за домакините, като беше цяло чудо, че след края на откриващите 45 минути те водеха само с гол преднина.

Снимка 464776

Той бе реализиран в 40-ата минута, когато заради игра с ръка в наказателното поле на Фиорентина, Юве получи право да изпълни 11-метров наказателен удар.

Зад топката на бялата точка застана Роналдо, който стреля силно, вратарят хвана ъгъла, но не стигна до топката и тя влетя в мрежата.

Десет минути преди последния сигнал се стигна до нов фаул, този път срещу Бентанкур. По първоначални впечатления на футболистите можеше да се заключи, че става дума за нарушение извън пределите на наказателното поле.

След допитване до системата ВАР обаче реферът посочи бялата точка. Роналдо стреля в същия ъгъл за втори път и резултатът стана 2:0.

Крайното 3:0 оформи Де Лихт, засекъл с глава центриране от корнер в първата минута на даденото допълнително време.

Снимка 464775

Така Юве има вече шест поредни победи срещу този противник във всички турнири и води с 6 точки пред Интер, преди изиграването на срещата на "нерадзурите" от текущия кръг в Калчото.