Отборът на Лацио унищожи поредния си съперник в италианското футболно първенство.

Римляните се справиха по безапелационен начин с госта си СПАЛ в двубой от програмата на 22-ия кръг на Серия "А".

Столичани спечелиха с 5:1, като за пореден двубой над всички бе лидерът в атаката на отбора Чиро Имобиле.

Снимка 464798

Той се отчете с два гола на сметката си, като бе в основата на всичко по-интересно за своя състав в предни позиции.

След само 3 минути игра Лулич асистира на Имобиле, който откри головата си сметка за деня, давайки ранни индикации за това, което щеше да последва с течение на двубоя.

Снимка 464802

Фелипе Кайседо покачи на 2:0 след 16 минути игра, преди Имобиле да се разпише за втори път в мача. Това стана факт в 29-ата минута, а този път асистенцията бе на сметката на Ладзари.

Снимка 464801

Седем минути преди паузата самият Имобиле даде головия пас към Кайседо, покачил на 4:0.

През вторите 45 минути бе реализирано само едно попадение, в полза на победителите.

Снимка 464800

Негов автор стана Адеканйе, разписал се от нова чиста възможност за домакините, при втората асистенция в мача на Ладзари.

Лацио намали темпото, на което съперника определено можеше да се зарадва, тъй като ситуацията ставаше все по-неприятна за СПАЛ.

Гостите дори стигнаха до реализирането на почетен гол, чийто автор бе Симоне Мисироли. Той бе точен след 64 минути игра.

Рома и Лацио не се победиха в дербито на Вечния град

Второ поредно равенство 1:1 в срещите между двата тима

Разликата се запази, като по този начин Лацио се изкачи на второто място във временното класиране и има с точка повече от Интер.

СПАЛ категорично е последен, с едва 15 спечелени пункта в актива си от началото на настоящия сезон.