Интер спечели гостуването си на Удинезе с 2:0 и отново доближи лидера Ювентус на три точки. И двата гола бяха отбелязани от Ромелу Лукаку.

Гостите започнаха много мощно в атака от първата минута и скоро стигна до удар в очертанията на вратата чрез Кристиан Ериксен. Отговорът на Удинезе не закъсня. Родриго Де Паул стреля силно извън наказателното поле, но ударът му беше отразен от Падели.

Постепенно Удинезе овладя инициативата и играта се пренесе в половината на Интер. Това позволи на гостите да контраатакуват и да разкрият слабостите в защита на "фриуланите". Към 30-ата минута играта позагуби от остротата си и интересните положения липсваха, освен един удар на Ериксен минута преди края на редовното време, който беше блокиран от бранител на Удинезе.

Втората част започна много динамично. В 54-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена. В 60-ата минута отбраната на Интер се пропука след атака по фланга. Последва центриране, което рикошира и топката попадна сам Де Паул, който стреля неточно. В последвалата атака се откри възможност пред влезлия като резерва за Интер Алексис Санчес, но той се забави с удара.

Снимка 464841

Източник: EPA/БГНЕС

В 64-ата Ромелу Лукаку откри резултата. Само четири минути по-късно белгиецът отново можеше да се разпише, но Муса спаси.

В 70-ата минута се стигна до дузпа за Интер след нарушение на вратаря Муса срещу Алексис Санчес. С изпълнението се зае Лукаку, който не сбърка и сложи точка на спора. Десетина минути по-късно Лазаня можеше да върне едно попадение за домакините, но ударът му мина край вратата.

Удинезе: Муса, Бекао, Де Майо, Нуйтинк, Ларсен, Фофана, Мандрагора, Де Паул, Сема, Окака, Лазаня.

Интер: Падели, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Мозес, Весино, Барела, Ериксен, Йънг, Лукаку, Еспозито.