Наполи спечели ключовата битка за третото място в Серия "А". Селекцията на Маурицио Сари спечели гостуването си на Лацио с 3:0 и по този начин направи сериозна заявка за участието в квалификациите на Шампионска лига.

"Партенопеите" вече шеста година не познават вкуса на поражението от римския гранд, а за успеха днес помогнаха попаденията на Хосе Кайехон и Лоренцо Инсине (2). Лацио така и не даде адекватен отпор на неаполитанците и така "орлите" сложиха край на серията си от 9 мача без загуба в Калчото.

Милан победи Палермо с 4:0

Милан не остави никакъв шанс на Чочев и ко.

Българинът бе титуляр за гостите

Началото на мача изненада неприятно футболните специалисти. Двата тима наложиха едно сравнително ниско темпо на игра, което редуцира до минимум и головите положения.

Първото по-сериозно от тях обаче донесе радост за гостите от Наполи. Намиращият се в супер форма Марек Хамшик получи подаване, на ръба на засадата, от Лоренцо Инсине. Словакът продължи с диагонално подаване към далечната греда за Кайехон, който на празна врата направи най-лесното 0:1.

Кортоне с изненадваща победа над Интер

Сензацията на кръга! Кротоне удари звучен шамар на високомерния Интер

"Нерадзурите" се простиха и с малкото си останали надежди за Шампионската лига

Малко преди последния съдийски сигнал за полувремето, "партенопеите" трябваше да водят с 0:2, но с голям пропуск блесна Инсине. Дрис Мертенс се възползва от грешка на Уолъс и пусна към непокрития италиански национал. Последва него изстрел в незащитения от Стракоша ъгъл,ала коженото кълбо не намери очертанията на лациалската врата.

Снимка 287759

В началото на втората част неаполитанци опитаха да повторят попаденията на Кайехон чрез идентично положение. Този път обаче бившият нападател на Реал (Мадрид) закъсня с няколко секунди не можа да засече.

Рома спечели гостуването си на Болоня

Рома ще се бори до последно за Скудетото

"Вълците" остават на 6 точки зад лидера Ювентус

Неизбежното за "бианкочелестите" все пак се случи в 51-ата минута. Алан отправи малко непохватен извеждащ пас към Инсине. Стракоша излезе неразчетено и нисичкият играч с №24 наказа грешката му с точен изстрел в опразнената му мрежа за 0:2.

В последвалите минути Инсине доказа, че може да бъде и отличен бранител, след като от голлинията изчисти удар на резервата Патрик.

Снимка 287760

Черешката на тортата бе поставена в първата минута от продължението. Триходова атака на Наполи завърши с подаване на Милик към Инсине, който с наглед изключителна лекота заби коженото кълбо в долния десен ъгъл на Стракоша.

Така Наполи продължи успешната си серия срещу Лацио, като вече шеста година "партенопеите" не познават вкуса на поражението от римския гранд.