Милан тресна Палермо. "Росонерите" се наложиха с 4:0 на "Джузепе Меаца" и по този начин направиха важна крачка в битката за евротурнирите. След този мач Милан е на 6-ото място с 57 точки.

Титуляр за гостите на "Сан Сиро" бе Ивайло Чочев. Палермо доигра срещата в намален състав, след като в края на второто полувреме червен картон получи Джанкарло Гонзалес.

За Милан в игра след едномесечно отсъствие се появи Сусо. техничарят вкара първия гол в мача още в шестата минута, а след това асистира на Марио Пашалич в 19-ата минута. В 37-ата минута Карлос Бака с глава направи 3:0 и реши срещата.

В 70-ата минута, Жерард Деулофеу оформи крайния резултат. Малко по-късно Джанкарло Гонзалес получи втори жълт картон, остаявйки гостите с човек по-малко.

До края на мача не се стигна до нови положения и Милан заслужено спечели.