Борещият се за своето спасение тим на Кротоне поднесе сензацията на кръга в Серия "А". Тимът на Сашо Тонев, който не бе в групата за днешната среща, победи с 2:1 сочения за фаворит тим на Интер. По този начин селекцията на Давиде Никола запази шансове за своето спасение, намирайки се вече на само три пункта от своето спасение.

До голяма степен грандът от Милано може да се сърди на себе си за провала на "Ецио Счида", след като проспа първото полувреме и губеше с 0:2 след голове на Флачинели. През втората част хората Стефано Пиоли се вдигнаха на щурм, ала стигнаха само до един почетен гол дело на Д"Амброзио.

Рома спечели гостуването си на Болоня

Рома ще се бори до последно за Скудетото

"Вълците" остават на 6 точки зад лидера Ювентус

Видимо подценили своя скромен опонент, "нерадзурите" влязоха прекалено лежерно в срещата и логично страдаха. При това още до 22-ата минута!

Снимка 287730

В 18-ата минута Гари Медел сътвори изключителна глупост и игра с ръка в собственото си наказателно поле. Реферът Марко Гуида видя баскетболното изпълнение на чилиеца и моментално посочи дузпата. Той не се стресна и от агресивното репликиране от страна на играчите на Интер. С отговорната задача се нагърби Диего Флачиели, който с нисък удар в левия ъгъл изведе своите напред.

Ненарадвали се още на първото попадение, тифозите на "Ецио Счида" вече трябваше да аплодират нов гол. Диего Флачинели бе изведен по перфектен начин зад отбраната на Интер и сам срещу Ханданович не сбърка за 2:0.

До почивката Интер можеше да губи и с 0:3, ако мерникът на Бруно Мартела в 40-ата минута бе малко по-точен.

15-минутната пауза сякаш бе подействала благотворно на гостите, които демонстрираха различно лице. След пропуск на Иван Перишич в 58-ата минута, Интер съумя да намали изоставането си в 66-ата. Кондогбия отклони с глава при корнер и от непосредствена близост Д"Амброзио вкара в опразнената врата.

В оставащите минути Интер хвърли всичко в атака. Резервата Едер беше най-близо до това да дари "нерадзурите" поне с точка, ала изстрелът му разтресе гредата. Две минути преди последния съдийски сигнал, впусналият се в предни позиции Миранда не успя да намери очертанията на вратата при едно меле.

Снимка 287728

Поражението свали Интер чак до седмата позиция в таблицата. Така жадуваната от собствениците за клуба квота за Шампионската лига се намира на невъзможните към днешна дата 9 точки дистанция.

КРОТОНЕ - ИНТЕР 2:1

1:0 Флачинели-дузпа (19"), 2:0 Флачинели (22"), 2:1 Д"Амброзио (66")

СТАДИОН: "Ецио Счида"

СЪДИЯ: Марко Гуида

КРОТОНЕ: Кордаж, Роси, Кечерини, Ферари, Крстеиг, Мартела, Барберис, Роден, Стоян, Флачинели, Трота (резерви: Капеци, Клейтън, Феста, Налини, Месба, Котник, Дусене, Акости, Смприси, Висково, Сулич, Нванкво)

ИНТЕР: Ханданович, Миранда, Ансалди, Мурильо, Д"Амброзио, Банега, Медел, Кондогбия, Перишич, Кандрева, Икарди (Карицо, Андреоли, Марио, Паласио, Биабиани, Сейнсбъри, Сантон, Едер, Нагатомо, Брозович, Габриел)