Рома продължава да диша във врата на шампионите от Ювентус. "Джалоросите" запазиха дистанцията си от 6 точки зад "Старата госпожа", след като постигнаха четвърти пореден успех. В жертва на Лучано Спалети и компания се превърна среднякът Болоня (3:0).

Двубоят на "Ренато Дал"Ара" бе белязан от непостоянните изяви на домакините, които в решителните моменти се пропукаха и по този начин поднесоха на тепсия успеха за съперниците им от столицата.

Снимка 287726

Рома дочака своя момент и нанесе първия си удар в 26-ата минута. Феде Фацио се оказа най-съобразителен при едно създало се меле от корнер и отблизо не остави никакъв шанс на Антонио Миранте.

Ситуацията за гостите стана още по-благодатна малко преди почивката, когато Един Джеко комбинира по отличен начин с Мохамед Салах, който сам срещу вратаря на Болоня реализира с красив прехвърлящ изстрел.

Болоня, водена от именит специалист като Роберто Донадони, опита да се върне в мача веднага след началото на второто полувреме. В 51-ата минута Федерико Ди Франческо преодоля двама защитници и отправи хубав шут, който обаче срещна лявата греда на Шчесни.

Снимка 287727

Рома уби устрема на "рособлу" в 75-ата, когато дежурния си гол реализира и Един Джеко. Резервата Диего Пероти остана сам срещу Миранте, но демонстрира отборен дух и подаде на непокрития вдясно Джеко, който с лекота оформи крайния резултат.

След 15-ото си поражение за сезона Болоня остава на 14-а позиция с актив от 34 пункта.