Жълт картон за Дуарте.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи на феновете на "Сан Сиро" битката, която те очакваха. Още в началото на срещата акциите в двете наказателни полета започнаха да се редуват една след друга.

Съвсем според прогнозите, Чиро Имобиле бе най-опасният футболист в редиците на Лацио, докато Пьонтек движеше всичко по-любопитно за Милан в атака.

Голмайсторът на столичани Имобиле бе близо до откриване на резултата в два поредни случая, но нямаше шанс да даде предимство на тима си. Той стреля технично при третия си опит да порази целта, но изстрелът му срещна напречната греда.

В 25-ата минута Имобиле все пак успя да се разпише, като получи перфектно подаване от десния фланг на атаката на Лацио и засече неспасяемо топката с глава, давайки заслужено предимство на тима си в мача.

Радостта на столичани обаче трая едва 3 минути, като пас към Пьонтек бе добре отигран от нападателя в пеналта на римляните, кълбото рикошира в гърдите на Бастос, след което влетя в мрежата на Лацио за 1:1.

До почивката изстрел на Чалханоглу премина в близост до целта, а след това и влезлият на терена принудително Ребич бе близо до отбелязване на гол, но вратарят на съперника спаси.

Така до почивката резултатът беше равен, а и двата отбора имаха пропуснати положения, за които можеха да съжаляват.

45′

Почивка.

43′

Жълт картон за Милинкович-Савич.

39′

Чалханоглу стреля директно от корнер!

Стракоша спасява.

Използвана е технологията "голлиния".

Попадение няма.

36′

Ребич стига до възможност за изстрел.

Шутира!

Още с първото си докосване, след като се появи на терена, застраши вратата на Донарума.

Не успява да се разпише.

35′

Ребич се появява на терена, на мястото на получилия травма свой съотборник.

34′

Кастилехо получава контузия.

Ще бъде принудително заменен.

28′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Бастос пращата топката в собствената си врата, отигравайки я с гърди.

Преди това центрирането в полето на Лацио бе отклонено добре от Пьонтек, но Бастос продължи движението на кълбото към вратата.

Резултатът е изравнен.

Снимка 450960

25′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Ладзари центрира и Имобиле бележи с глава.

Чудесно изпълнение. Насочи топката към далечния ъгъл и изненадва вратаря на съперника.

Имобиле ознаменува доброто си представяне днес с гол. За него той е под номер 100 с фланелката на клуба!

Снимка 450958

22′

ГРЕДАТА спасява Донарума!

Малшанс за Имобиле.

Изстрелът му среща напречния стълб на вратата на Милан.

Битката стана много динамична.

Снимка 450959

21′

Пакета е изведен очи в очи с вратаря на Лацио!

Слабо изпълнение.

Топката е уловена без проблеми от стража на столичани.

16′

Чалханоглу стреля от свободния удар!

Топката преминава на сантиметри от целта.

Потърси далечния ъгъл футболистът на Милан.

15′

Бастос фаулира Пьонтек.

Ситуацията е в близост до наказателното поле на Лацио.

12′

Ачерби за пореден път не дава шанс за реакция на Пьонтек.

Изпреварва го, при подаване към голаджията.

Провалена атака за домакините.

7′

Пьонтек нахлува в полето на съперника.

Спрян е с уверен шпагат на Ачерби.

Топката се отбива от външната страна на мрежата на римляните.

5′

Контраатака за гостите.

На върха ѝ се оказва Чиро Имобиле.

Стреля силно нападателят!

Донарума спасява!

Първа сериозна опасност за един от двата отбора.

3′

Центриране в наказателното поле на Лацио.

Милинкович-Савич скача над всички и избива топката в корнер.

Спекулациите с бъдещето на СМС не спират и днес в италианската преса:

Челси прави нов опит за трансфер на Милинкович-Савич

Лондончани предлагат 60 млн. на Лацио

2′

Заради неубедителното си представяне през сезона до момента Кесие не започва сред титулярите.

Ще бъде любопитно как това ще се отрази върху цялостния облик на отбора на терена.

Снимка 450626

Източник: EPA/БГНЕС

1′

Конти Адекание

Милан излиза срещу Лацио в мач от 11-ти кръг от италианската Серия "А".

Домакините се намират на десето място с 13 точки, след като победиха в предишния кръг отбора на Спал с 1:0.

При още един успех те могат да се изкачат до осмата позиция, където сега се намира Фиорентина.

Милан победи СПАЛ с 1:0 в двубой от Серия "А"

Най-сетне победа за Милан под ръководството на Пиоли

Сусо се превърна в големия герой за "росонерите"

Гостите са пети с 18 точки и при победа могат да изместят Аталанта от четвъртото място във временното класиране.

Пиоли: Жалко е, че трябваше да треперим до самия край на мача, но трудните победи ще са в плюс за нас

"Сусо е страхотен играч"

За "росонерите" мача ще пропуснат Матиа Калдара и Рикардо Родригес, които още се възстановяват от леки контузии.

Няма да събарят "Сан Сиро"

Прието бе решение за изграждането на изцяло нов стадион, но на съвсем друго място в града

Лацио няма да може да разчита на наказания Данило Каталди. Мачът започва в 21:45 часа.