Милан продължава с разочароващото си представяне в Калчото. "Росонерите" стигнаха едва до 0:0 при домакинството си на 16-ия Сампдория. Пълните трибуни на "Сан Сиро" посрещнаха на крака Златан Ибрахимович, който се появи в игра след паузата. И Ибра обаче не успя да предотврати поредния сив следобед на гранда през този сезон в Серия "А". По този начин миланистите остават на 12-а позиция с 22 точки, по-близо до зоната на изпадащите, отколкото до местата, даващо право за участие в Шампионската лига.

Ювентус победи Каляри с 4:0 в Серия "А"

Ювентус временно се върна на върха в Калчото, Роналдо блести с хеттрик

"Старата госпожа" не остави шанс на Каляри

През първото полувреме Милан имаше доста трудности в офанзивен план. Кжищоф Пьонтек тотално разочарова с изявите си като централен нападател, a част от феновете на "Сан Сиро" дори си позволиха и да освиркат полския национал.

Проблемите за Самп пък главно бяха свързани с двете принудителни смени, които Клаудио Раниери трябваше да направи още до почивката.

Болоня и Фиорентина завършиха наравно 1:1 в Серия "А"

Фиорентина отново се размина с победата

Болоня се добра до равенството с гол в 94-ата минута

В даденото от съдията продължение Якуб Янкто реализира гол за гостите, но той не бе зачетен, след като беше отсъдена засада.

"Моряците" имаха и своите отлични шансове да поведат в резултата. Маноло Габиадини обаче се превърна в длъжник за своите, след като не успя да преодолее Донрума очи в очи. В този миг не трябва да забравяме и за отличната работа на Тео Ернандес, който дотича, за да избие търкалящата се към голлинията топка.

В 55-ата минута Стефано Пиоли направи двойна смяна, като в атака пусна дебютиращия повторно Ибрахимович и Рафаел Леао. Двамата, особено бразилецът, раздвижиха сериозно атаката на "росонерите", а това доведе до няколко интересни положения пред Аудеро. Най-чистото от всички тях се появи за Рафаел в 72-ата, но тогава той не успя да намери очертанията на вратата от няколко метра.

Торино победи като гост Рома с 2:0

Ил Гало превзе "Олимпико", Торино обърка плановете на Рома

"Биковете" спечелиха гостуването си в столицата с 2:0

До края головата немощ налегна и двата тима, а по този начин срещата завърши при разочароващо нулево реми.

В следващия кръг на Милан предстои трудно гостуване на Каляри, докато Сампдория влиза в директна битка срещу конкурент за оставането им в елита - Бреша.

Дженоа победи Сасуоло с 2:1 в Серия "А"