Лацио победи с 2:1 като гост Фиорентина в мач от 9-ия кръг на Серия "А". Хоакин Кореа откри резултата в 22-ата минута, а шест по-късно Федерико Киеза изравни. В герой за "орлите" се превърна Чиро Имобиле, който оформи крайния резултат в 89-ата минута.

Така римския клуб събра 15 точки и излезе на шеста позиция във временното класиране. За "виолетовите" поражението бе първо от 7 мача насам. Тимът остава 9-и с 12 пункта.

В 22-ата минута Имобиле изведе Кореа сам срещу вратаря. Аржентинецът го преодоля и на празна врата вкара за 0:1.

Шест минути по-късно Киеза възстанови равенството. Италианският национал се разписа след отлично подаване на Франк Рибери.

В 89-ата минута Имобиле засече центриране на Джордан Лукаку отляво и вкара за 1:2.

В шестата минута на добавеното време Фелипе Кайседо пропусна дузпа за Лацио, а Раниери от домакините бе изгонен.

Селтик победи Лацио с 2:1 в Лига Европа