Фиорентина надделя драматично с 4:2 над Санкт Гален в двубой от втория кръг на Лигата на конференциите. Италианците изоставаха след първата част, но в крайна сметка успяха да победят.

В 23-ата минута Санкт Гален поведе в резултата. Жорди Куинтия намери Феликс Мамбимби, който насочи топката в долния десен ъгъл за 1:0.

В 50-ата минута Лукас Мартинес Куарта надскочи защитата на домакините и с глава не остави шанс на вратаря Лоурънс Ати-Заги за 1:1.

В 54-ата минута Фиорентина поведе, след като Едоардо Бове изведе Жонатан Иконе, който отблизо се разписа за 1:2.

Санкт Гален успя да изравни в 62-ата минута, когато Бастиан Тома центрира от свободен удар, пращайки топката на главата на Лукас Гьортлер, а той вкара красиво попадение с глава за 2:2.

Гостите от Флоренция реализираха и трето попадение в 69-ата минута, когато Жонатан Иконе от воле матира Ати-Заги.

В добавеното време на срещата Робин Госенс оформи крайното 4:2 за Фиорентина.