Чиро Имобиле напомни за качествата си, като вкара и двата гола при победата на Лацио с 2:0 като гост на Салернитана в мач от 23-и кръг на Серия А. С този успех "Орлите" излязоха на четвъртото място в класирането с 42 точки.

Имобиле пък излезе еднолично на осмото място при голмайсторите за всички времена в калчото. Капитанът на Лацио има вече 191 гола на сметката си и остави зад себе си Курт Хамрин, който има 190.

Сари притеснен за играта на Лацио

Отборът му не е печелил от 24 януари

Нападателят не беше вкарвал гол в последните 5 мача от Серия А, в които е играл. Той откри в 60-ата минута след прекрасен пас на Марушич успоредно на вратата.

Девет минути след това Имобиле си спечели дузпа. Той изпревари вратаря Сепе и бе фаулиран и след намесата на ВАР съдията Розарио Абисо отсъди дузпа. Имобиле бе точен за 2:0.

Лацио получи и втора дузпа в 90-ата минута, но тогава голмайсторът вече бе сменен. При нарушението Дилън Брон получи втори жълт картон и бе изгонен. Луис Алберто изпълни втората дузпа, но вратаря Сепе спаси, а след това Луис Алберто не уцели вратата с добавката.

Лацио победи ЧФР Клуж с 1:0 в мач от Лига на конференциите