Лацио направи огромна крачка към класиране в Шампионската лига през следващия сезон. Римски орли стигнаха до 2:2 като гост на Кротоне в мач от 37-я кръг на Серия "А" и имат три точки аванс пред Интер в битката за четвъртото място в крайното класиране. В последния кръг двата тима се изправят един срещу друг.

В същото време Кротоне продължава битката за оцеляване. Бившият тим на Александър Тонев има 35 точки и към момента заема 18-о място.

Сенад Лулич откри резултата в 17-ата минута след точно изпълнена дузпа. Домакините обаче се активизираха и 12 минути по-късно стигнаха до изравнителен гол дело на Сими. Нападателят се разписа с глава след центриране на Мартела в наказателното поле.

Снимка 356194

Малко след час игра Кротоне излезе напред в резултата. Барберис прати топката в наказателното поле, където Чечерини стреля с глава, топката се удари в гредата и влезе във вратата за 2:1.

В 84-ата минута натискът на Лацио даде резултат. Стефан де Фрай намери Сергей Милинкович-Савич, който излъга защитник на Кротоне и с удар в левия ъгъл вкара за крайното 2:2.

Интер загуби с 1:2 у дома от Сасуоло