Сампдория победи Рома с 2:1 в ранния неделен мач от кръга в Серия „А". Така Самп се превръща в един от кошмарите на „вълците", след като по идентичен начин, но на стадио „Олимпико" в Рим през миналата година, отне титлата от Рома.

Срещата на стадио „Луиджи Ферарис" в Генуа започна с преимущество на гостите от столицата. При първата си по-сериозна атака в 18-ата минута Рома откри резултата. Мирко Вучинич получи топката в центъра на терена, преодоля един бранител на домакините и с много хубав диагонален удар прати топката във вратата.

До края на първите 45 минути „джалоросите" можеха да решат всичко, но пропуски на Марко Бориело и Жереми Менез ги лишиха от това.

След почивката ситуацията на терена се промени значително. В 55-ата минута Паломбо излезе очи в очи срещу вратаря Жулио Серджо, който го фаулира в наказателното поле. Главният съдия не се поколеба и извади директен червен картон на стража, показвайки и бялата точка. Зад топката застана Никола Поци, който хладнокръвно реализира в центъра на вратата.

Кошмарът за отбора от столицата продължи и в 84-ата минута след идиотска грешка на Жуан, Стефано Губерти прокара топката във врата на гостите за втори път.

Драмата бе пълна и до края на срещата от игра бяха отстранени още двама футболисти на Сампдория - Стефано Лучини и Даниеле Гасталдело.