Отборът на Интер триумфира при визитата си на Рома с 3:1 в голямото дерби от втория кръг на Серия "А". По този начин наставникът на "нерадзурите" - Лучано Спалети постигна "сладко отмъщение" срещу клуба, който според него така и не бил оценил неговите треньорски качества.

В герой за миланския гранд се превърна нападателя Мауро Икарди, който с първите си две положения за гол наказа два пъти съперника и на практика донесе трите точки за своя отбор. Това бе четвърто попадение за аржентинския нападател в едва два мача от началото на сезона в Калчото.

Снимка 309663

В края на дербито пък Матиас Весино окончателно довърши съперника с трети гол. Домакините владееха повече топката през по-голямата част от мача и на три пъти удряха гредите, но в крайна сметка не успяха да се преборят поне за точка.

Единственото попадение за "джалоросите" реализира Един Джеко още в 15-ата минута, но впоследствие хората на Еузебио Ди Франческо допуснаха пълен обрат.

РОМА - ИНТЕР 1:3

1:0 Джеко (15"), 1:1 Икарди (67"), 1:2 Икарди (77"), 1:3 Весино (87")

СТАДИОН: "Олимпико"

СЪДИЯ: Масимилиано Ирати

РОМА: Алисон, Коларов, Фацио, Манолас, Жезус, Де Роси, Наинголан, Строотман, Джеко, Пероти, Дефрел (резерви: Скорупски, Лобонц, Ел Шаарави, Гоналон, Флоренци, Пелегрини, Жерсон, Чаватини, Туминело, Ундер, Морено, Антонучи)

ИНТЕР: Ханданович, Миранда, Нагатомо, Д"Амброзио, Шкринар, Перишич, Кандрева, Валеро, Весино, Галярдини, Икарди (резерви: Падели, Ансалдо, Брозович, Габигол, Жоао Марио, Кансело, Едер, Ранокия, Далберт, Пинамоти, Ванхуйзден, Йоветич)