Дженоа загуби от Ювентус в мач от 2-ия кръг на Серия "А". Битката на стадион "Луиджи Ферарис" завърши при резултат 2:4.

Резултатът до 7-ата минута бе 2:0 в полза на домакините.

Миралем Пянич вкара топката в собствената си врата броени секунди след първия съдийски сигнал, а второто попадение за състава от Генуа бе дело на Андрей Гълъбинов.

Българският национал се разписа от дузпа, удвоявайки преднината на своя състав.

След това обаче дойдоха минутите на звездата на гостите - Пауло Дибала.

Голмайсторът върна един гол за тима си още в 14-ата минута, а в продължението на първата част, също от дузпа, подобно на Гълъбинов, възстанови равенството на "Луиджи Ферарис".

Хуан Куадрадо пък бе точен за 2:3 след малко повече от час игра, за съжаление на хилядите екзалтирани фенове на домакините.

Крайното 2:4 оформи Дибала, направил хеттрика си в срещата факт във втората минута от продължението на двубоя.

Снимка 283371

Така Юве продължи ударното си начало на сезона, след като в миналия кръг победи с 3:0 у дома Каляри. През миналия сезон "бианконерите" загубиха с 1:3 на днешната арена, а два гола тогава заби Джовани Симеоне. Той обаче вече носи екипа на Фиорентина, а неговият заместник - Андрей Гълъбинов се отчете подобаващо.

Снимка 302993

Източник: Официален сайт на Дженоа

Не са редки случаите, когато Юве изпитва трудности при визитите си на Дженоа. Освен споменатото поражение, торинци паднаха и през 2014 г. с 0:1, а през 2012 г. срещата завърши без голове.

"Грифоните" често си тръгват и от Торино с точки - 1:1 през 2013 г., 2:2 през 2011 г., което показва, че са един от неудобните съперници за рекордьора по титли на Апенините.

Благодарение на Дибала обаче, Старата госпожа продължава победния си път в Серия "А".