Ювентус направи нова важна крачка по пътя си към шампионската титла на Италия. “Бианконерите” победиха Фиорентина с 2:1 в среща от 35- ия кръг на Серия “А”.

Тимът на Масимилиано Алегри не изигра най-силния си мач, но във важните моменти демонстрира високата си класа.

В 39- ата минута Пол Погба асистира на Марио Манджукич и той откри резултата на стадион “Артемио Франки”.

Домакините от Фиорентина наложиха натиск след попадението, който даде резултат чак в 81- ата минута, когато Калинич изравни.

Радостта на “виолетовите” не трая дълго и само две минути по-късно Алваро Мората прати топката в мрежата на Татарусану.

Фиорентина получи правото да изпълни дузпа и можеше да спечели точка в добавеното време на срещата, но Буфон отрази удара на Калинич от бялата точка.