Шалке 04 постигна първата си победа за сезона, надделявайки с 2:1 при визитата си на Фрайбург. „Кралско сините", които се представят под очакванията до момента се отлепиха от дъното на класирането и вече дишат по-спокойно.

Гостите от Гелзенкирхен започнаха доста колебливо срещата и можеха да инкасират гол още в 3-ата минута, когато за Фрайбург пропусна Макиади. Все пак в 9-ата минута Иван Ракитич изведе Шалке напред в резултата. В следващите минути „миньорите" опитаха да притиснат своя съперник, но нещата в атака куцаха. И този път се видя, че Раул и Хунтелаар все още не са добре сработени.

След почивката играта се понакъса и темпото на игра рязко спадна. Положенията пред двете врати почти липсваха до 69-ата минута, когато Сисе хвърли в екстаз публиката на домакините, изравнявайки резултата. Гостите от Гелзенкирхен обаче бяха твърдо решени да стигнат до първа победа за сезона и успяха в 87-ата минута, когато Хунтелаар се разписа за крайното 2:1. Малко преди края червен картон получи Ивица Банович от Фрайбург.

В друг мач от кръга Борусия (Мьонхенгладбах) загуби като домакин от Санкт Паули с 1:2. Домакините откриха с гол на Аранго, но в последствие получиха две попадения във вратата си, дело на Асамоа и Брунс.