Шампионът Байерн (Мюнхен) победи гостуващия Фрайбург с 3:0 в мач от седмия кръг на Бундеслигата и се върна на победния път в шампионата, след равенството с РБ Лайпциг преди седмица.

Два гола за победителите вкара Кингсли Коман, а един добави Льорой Сане.

Домакините имаха късмет в 12-ата минути, когато центриране отдясно на Коман прехвърли вратаря Ноа Атуболу и влезе под гредата. Вратарят не можа да направи нищо за втория гол на Сане, кото получи перфектен пас от Хари Кейн. Коман направи 3:0 в 85-ата минута.

Още един гол на Льорой Сане в 44-ата минута беше отменен заради засада след намеса на системата за видеоарбитраж ВАР.

Байерн има 17 точки и заема третото място в Бундеслигата, на две точки зад лидера Байер (Леверкузен) и на една зад втория Щутгарт, докато а Фрайбург е осми с 10.