Борусия (Дортмунд) победи Байер (Леверкузен). „Жълто-черните" се наложиха с 1:0 на „Бай Арена" в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата.

Интересното в срещата бе поведението на съдията, който прибра двата отбора заради поведението на треньора на Байер Роджър Шмид. Главният рефер Феликс Цвайер  се разсърди и прибра двата отбора в съблекалните, защото наставникът на Байер Роджър Шмидт отказа да напусне треньорската зона, за да се качи на трибуните. Циркът продължи около 10 минути.

Единственото попадение стана дело на Обамеянг, който в 64-ата минута бе намерен от Ройс, за да вкара за празна врата.

След този мач Дортмунд събра 51 точки на второто място и вече води с 15 на третия Херта. Байер Леврекузен е четвърти с 35 пункта.

Bayer Leverkusen 0-1 Borussia Dortmund... by sports-live1