Отборът на Борусия (Дортмунд) триумфира в голямото дерби на рурска област. „Вестфалци" сломиха вечните опоненти от Шалке 04 с 3:2, в едно изключително шоу на „Сигнал-Идуна Парк". Победата бетонира хората на Томас Тухел позиция след лидерите от Байерн, докато Шалке падна до петата позиция с актив от 20 точки. Цял мач за гелзенкирхенци записа бившият играч на Лудогорец-Жуниор Кайсара, който „блесна" с жълт картон в 46-ата минута.

Начало на шоуто даде Шинджи Кагава, който зарадва „жълто-черната" публика след  точно половин час футбол. Матиас  Гинтер сътвори чудесно двойно подаване с Кастро, след което центрира в наказателното поле на Шалке. Там малко изненадващо с глава игра японецът, който не остави никакви шансове на Ралф Ферман.

Съперникът им набързо обаче се върна в мача. След само 180 секунди, Сане се справи със Сократис  и задължи Хунтелаар да реализира с лекота от  непосредствена близост. Основна вина за гола имаше бранителят на Борусия -Матс Хумелс, който сгреши при изнасянето на топката.

Играещият перфектно днес-Матиас  Гинтер увенча доброто си представяне с гол в 43-ата минута. Младокът се извиси над всички при един ъглов удар и с глава прониза мрежата на врага.

Веднага след почивката Дортмунд дръпна напред с комфортното 3:1. Гонсало Кастро отново бе в центъра на събитията, след като предостави отличен пас на Обамеянг. Габонецът стреля технично в далечния ъгъл и така подсигури трите точки за своя тим.

До края Шалке направи и невъзможното, за да стигне поне до точката. Устремът им обаче стигна само до гол на Хунтелаар в 71-ата минута. Холандецът за втори път прониза „жълто-черната" врата, възползвайки се от много груба грешка на Сократис.

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД)-ШАЛКЕ 04 3:2

1:0 Кагава (30'), 1:1 Хунтелаар (33'), 2:1 Гинтер (43'), 3:1 Обамеянг (47'), 3:2 Хунтелаар (71')

СТАДИОН: „Сигнал Идуна Парк"

СЪДИЯ: Феликс Брих

ДОРТМУНД: Бюрки, Хумелс, Сократис, Шмелцер, Гинтер, Кагава, Мхитарян, Гюндоган, Кастро, Вайгъл, Абумеянг (резерви: Вайденфелер, Парк, Бендер, Хофман, Янузай, Рамос, Пишчек)

ШАЛКЕ: Ферман, Кайсара, Матип, Колашинац, Аого, Нойщадтер, Гроецка, Мейер, Сане, Хунтелаар, Ди Санто (резерви:Гспурнинг, Фридрих, Чупо-Мотинг, Хойберг, Айхан, Ритер, Плате)