Хановер победи Шалке 04 с 4:2 в драматичен мач от немската Бундеслига и отдалечи отбора от Гелзенкирхен от мечтаната титла. "Миньорите" останаха на второ място с 58 точки, а лидерът Байерн (Мюнхен) има точка повече, но и е изиграл мач по-малко.

Срещата започна по най-лошия възможен начин за гостите от Гелзенкирхен. В 17-ата минута Вестерман откри резултата за Хановер след като си отбеляза нелеп автогол. Само 10 минути по-късно домакините нанесоха втори съкрушителен удар и покачиха на 2:0 чрез Конан.

След почивката футболистите на Шалке се сетиха, че гонят титла и започнаха да поглеждат по-често към вратата на Флориан Фромловиц. Още не беше изминала и минута от подновяването на играта, когато Еду върна едино попадение, а в 52-ата минута Иван Ракитич изравни резултата от дузпа. Домакините имаха последната дума,нанасяйки двоен удар в края на срещата. Първо в 80-ата Хано Балич направи 3:2, а в добавеното време Конан отбеляза втория си гол за крайното 4:2.