Отборите на Хамбургер и Байерн завършиха при резултат 1:1 в дербито на 4-ия кръг на германската Бундеслига в Хамбург.

Мирослав Клозе откри резултата в 70-ата минута. След дълго центриране от дясно той не бе покрит от Бастиян Райнхард и от близо прониза Рост.

След продължително разбъркване резервата Мохамед Зидан изравни в 87-ата минута.

В 48-ата и 50-ата минута съперникът на Литекс за Купата на УЕФА Хамбургер изпусна две изгодни положения. Първо ударът на Кастелен мина покрай вратата на Кан. След това Олич се възполза от грешка на Ван Бомел, напредна и стреля от около 13 метра, но стражът на „баварците" изби топката.

Капитанът на домакините Рафаел ван дер Ваарт не игра заради контузия, получена на вчерашната тренировка и бе заменен от Пьотър Троховски.

Жълти картони за „хамбургерите" получиха Гереро, Де Йонг, Атуба и Олич.

В другия неделен мач новакът Карлсруе нанесе втора загуба на гостуващия шампион Щутгарт. Мачът завърши 1:0 с гол на унгареца Хайнал в 54-ата минута.

Байерн е лидер в класирането с 10 точки, следван от Бохум, Арминия, Айнтрахт, Хамбургер и Вердер с по 7 точки.