Байерн (Мюнхен) постигна втора поредна победа в германската Бундеслига. Селекцията на Томас Тухел ще завърши полусезона на втора позиция, след като постигна важен успех при визитата си на Волфсбург с 2:1.

Така дистанцията от лидера Байер (Леверкузен) остава четири пункта, тъй като и "аспирините" спечелиха мача си срещу Бохум с 4:0.

Волфсбург се слави като един от добрите домакини в Бундеслигата, но и това не помогна срещу баварската машина. До 43-ата минута резултатът вече бе 0:2, като Джамал Мусиала и Хари Кейн наказаха "вълците". И двете асистенция бяха дело на Томас Мюлер, който снощи официално поднови договора си с клуба на сърцето си до 2025 година.

Малко преди сигнала за почивка, Макс Арнолд върна възпитаниците на Нико Ковач с попадения 1:2.

През втората част двата тима си размениха по едно опасно положение, като за домакините не успя да се разпише Роджерио, а Хари Кейн пропиля шанс за втори път да отбележи на "Фолксваген Арена".

Байер (Леверкузен) - Бохум 4:0 в мач от Бундеслигата