Айнтрахт (Франкфурт) поднесе сензацията на кръга в Бундеслигата. "Червено-черните" разгромиха с 5:1 Байерн (Мюнхен). Тежката загуба на баварците не им позволи да се изравнят по точки с лидера в класирането Байер (Леверкузен). "Аспирините" имат 35 точки, а Байерн е втори с 32.

Айнтрахт започна по-добре двубоя. В 12-ата минута Фарес Шаиби отправи изстрел отблизо, но топката се отби в напречната греда и не влезе във вратата на Мануел Нойер. При добавката обаче Омар Мармуш прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

РБ Лайпциг изгуби всякакво доверие в Тимо Вернер

Отдава го под наем

В 25-ата минута Байерн стигна до добър шанс, след като Леон Горецка намери Хари Кейн, но английският национал стреля на сантиметри покрай вратата. Пет минути по-късно Кевин Трап се отличи с добро спасяване след удар на Ерик Максим Чупо-Мотинг.

В 31-ата минута Айнтрахт удвои аванса си. Жуниор Дина Ебимбе проби страхотно и навлезе в наказателното поле, преодолявайки Нойер с удар в долния десен ъгъл.

Само пет минути по-късно преднината на домакините вече бе от три гола. Омар Мармуш намери непокрит в наказателното поле Уго Ларсон, който не сгреши с изстрела си за 3:0 в 36-ата минута.

В 38-ата минута Хари Кейн си освободи пространство за изстрел в наказателното поле, но ударът му бе блокиран страхотно от защитник на Айнтрахт.

В края на първата част баварците върнаха един гол. Йозуа Кимих овладя перфектно подаване от Лерой Сане и с добър изстрел от дистанция матира Кевин Трап.

В началото на втората част Айнтрахт си върна преднината от три гола, след като хвана Байерн на контраатака и Жуниор Дина Ебимбе вкара втория си гол в двубоя с изстрел от движение за 4:1 в 50-ата минута. Пет минути след това Ерик Максим Чупо-Мотинг можеше да се разпише за Байерн, но прати топката малко над вратата.

В 60-ата минута ВАР помогна на Феликс Цвайер да вземе решение относно попадение на Айнтрахт. Ансгар Кнауф пое късо подаване от Омар Мармуш, справи се с играч на Байерн и не остави шанс на Мануел Нойер за крайното 5:1.

Хофенхайм - Бохум 3:1 в мач от Бундеслигата